Nepavyko ir trečiuoju bandymu. Lietuvos krepšinio rinktinė (0/3) Europos čempionato B grupės mače Kelne pilnutėlėje „Lanxess“ arenoje po dviejų pratęsimų 107:109 (19:19, 22:27, 24:20, 24:23, 7:7, 11:13) nusileido šeimininkams vokiečiams (3/0).

Fantastiškoje kovoje laimėti šansų turėjo tiek vieni, tiek kiti. Per antrąjį pratęsimą jau mūsiškių varžovai dėka kelių tolimų metimų įgijo penkių taškų persvarą, bet lietuviai vėl sugebėjo priartėti prie varžovų.

Tiksint paskutinėms sekundėms vokiečiai turėjo dviejų taškų persvarą, bet kamuolys buvo mūsų rankose.

Vis dėlto Arno Butkevičiaus lemiamas metimas nebuvo tikslus.

Lietuvių gretose nesulaikomas buvo J. Valančiūnas, kuris per 35 minutes įmetė 34 taškus (10/14 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 14/17 baudų metimų), atkovojo 14 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Jis dar pridėjo du blokus, dukart prasižengė, o iš viso surinko net 45 naudingumo balus.

34 taškai yra naujas asmeninis aukštaūgio pelnytų taškų rekordas rinktinėje.

Po mačo spaudos konferencijoje kalbėjęs aukštaūgis jos pabaigoje suriko iš skausmo. Atrodė, kad krepšininkui sutraukė kojos raumenį ir jis akivaizdžiai jaučia skausmus.

Jam galimai koją sutraukė mėšlungis sutraukė koją. Šlupčiodamas jis po spaudos konferencijos patraukė į rūbinę.

Prieš minėta konferenciją su Lietuvos žurnalistais kalbėjęs krepšininkas sakė, kad šiandien vėl pritrūko šiek tiek iki pergalės.

„Ne apie individualius pasirodymus (reikia kalbėti, – aut. past.). Pralaimėjome, kažko neužteko. Trijų taškų neužteko. Kažkur nepadarėme, neaspsigynėme, kažkur neįmetėme. Nežinau“, – po mačo nedaugžodžiavo J. Valančiūnas.

Lietuviai nesulaikė vokiečio Franzo Wagnerio, kuris sumetė 32 taškus. Lygiai taip pat vakar mače lietuviai nesulaikė ir prancūzo Evano Fournier.

„Neišpildome gynybos plano“, – apie problemas stabdant varžovų gynėjus sakė J. Valančiūnas.

Šio vakaro mače neapsieita ir be diskusijų sukėlusio momento. Trečiajame kėlinyje J. Valančiūnas išprovokavo varžovo pražangą, o su savo auklėtinio nuobauda nesutikęs Gordonas Herbertas puolė ginčytis su teisėjais ir už tai vokiečių treneris buvo nubaustas technine pražanga.

J. Valančiūnas metė dvi baudas už varžovo pražangą, bet teisėjai tiesiog pamišo skirti dar vieną baudos metimą už techninę pražangą vokiečių strategui.

„Kaip galima užmiršti duoti mesti baudos metimą, kai varžovų treneris gauna techninę... Tai jau aukščiausias lygis. Kaip galima davus techninę pamirši duoti ją mesti. Nežinau, tarpklasinėse geriau būna“, – apie tą momentą sakė aukštaūgis.

Paklaustas, ką į tai atsakė teisėjai, J. Valančiūnas atsakė: „Sakė, kad mes irgi žmonės, mes irgi klystame. Mes pastebėjome, treneriai pastebėjo ir bandėme protestą kelti, bet kaip ir nelabai pavyko.“

Kartu pasiteiravus, ar šiandien ir jam asmeniškai buvo parankiau žaisti prieš vokiečių aukštaūgius, J. Valančiūnas atsakė, kad varžovų jie nesirenka.

„Žaidėme ir tiek, nesirenkame varžovų, kas ateina, prieš tą reikia žaisti ir stengtis. Visos komandos yra labai pajėgios, visi moka žaisti krepšinį, nėra pajėgių ar ne“, – teigė J .Valančiūnas.

Grubią teisėjų klaidą, atėmusią svarbų tašką, žiūrėkite straipsnio viršuje.