Kazys Maksvytis po trečio Lietuvos rinktinės pralaimėjimo Europos čempionate sukritikavo turnyro teisėjus, kurie šį kartą padarė itin grubią ir akivaizdžią klaidą, o komandos būseną palygino su sužeisto žvėries.

Lietuva (0/3) B grupės mače Kelne pilnutėlėje „Lanxess“ arenoje po dviejų pratęsimų 107:109 (19:19, 22:27, 24:20, 24:23, 7:7, 11:13) nusileido Vokietijai (3/0).

„Neturiu nė vieno priekaišto žaidėjams, jie kovėsi, buvo kažkiek karštos galvos. Jie kovėsi, vykdė planą. Vokiečiai sumetė begalę sunkių tritaškių, per rankas“, – trumpai po mačo reziumavo K. Maksvytis.

Lietuviai galėjo iškovoti pergalę, bet paskutinę sekundę Arnas Butkevičius visiškai lasvas prametė tritaškį.

Vis tik ir jo galbūt būtų nereikėję, nes trečiame kėlinyje nutiko keistas dalykas – rungtynių teisėjas dukart parodė, kad vokiečių treneriui yra skiriama techninė pražanga, bet kažkodėl už ją nebuvo mestas baudos metimas. Techninė pražanga įrašyta ir protokole. Tuo metu Vokietija pirmavo 63:60.

Grubią teisėjų klaidą, atėmusią svarbų tašką, žiūrėkite čia:

Dėl šio epizodo Lietuvos rinktinė pateikė protestą, bet K. Maksvytis iš to nieko nesitiki ir mano, kad tai bus nurašyta kaip teisėjų staliuko klaida.

„Nemetėme techninės baudos, kuri mums priklausė. Galbūt būtų nereikėję žaisti dviejų pratęsimų. Dabar Martynui Echodui sutrenkta nosis, Jonui Valančiūnui sutraukė raumenį.

Teisėjas parodė, kad davė techninę pražangą. J. Valančiūnas metė dvi baudas, paklausiau teisėjo kodėl nedavė trečios, tai jis mane pasodino ant suoliuko ir toliau vyko rungtynės. Kai pastebėjo vyriausias teisėjas, buvo jau per vėlu. Tada jau vokiečiai užprotestavo, kad nemestų tos baudos. Sakė rašys protestą. Mes irgi parašėme protestą. bet kiek žinau tokių protestų greičiausiai netenkina“, – teigė jis.

Netrukus treneris sukritikavo FIBA teisėjus.

„Kas liečia visą teisėjavimą, kiek buvo susitikimų tarp trenerių ir teisėjų, buvo sakoma, kad kreipkitės, padėsime. Manau, kad jie blogai dirba savo darbą“, – teigė K. Maksvytis.

Žvėriškas rungtynes sužaidė Jonas Valančiūnas, pelnęs 34 taškus (10/14 dvit., 0/1 trit., 14/17 baud.), atkovojęs 14 kamuolių, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus, blokavęs du metimus ir surinkęs 45 naudingumo balus. Šis skaičius iš esmės yra dar didesnis, bet FIBA neskaičiuoja išprovokuotų pražangų.

Vis tik K. Maksvytis pripažino, kad prieš mačą plano atakuoti vien per J. Valančiūną nebuvo.

„Nenorėjome būti tokie tiesmukiški, vien tik kišti kamuolį po krepšiu, bet tai pavyko ir paprašėme Jono žaisti su didesne kokybe ir jis tą padarė“, – vertino treneris.

JV aikštėje praleido net 35 minutes, o po mačo dėl sutraukto raumens paliko oficialią spaudos konferenciją.

„Vietoj sėdint jam sutraukė raumenį, pratęsimo metu pats prašė keitimo. Tikiuosi, kad jis atsigaus“, – situaciją pakomentavo K. Maksvytis.

Sėkmingiausias čempionato rungtynes sužaidė ir kitas NBA bokštas – Domantas Sabonis pelnė 13 taškų (4/9 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, bet aikštę paliko dėl išnaudoto pražangų limito.

„Domanto geresnės rungtynės, gaila, kad jį sumažino baudos. Kartais ir mes nepaduodame jam situacijų, kartais nenueina kamuolys iki jo“, – apie kol kas stringantį D. Sabonį kalbėjo K. Maksvytis.

Lietuvai tai buvo trečias dramatiškas pralaimėjimas pirmenybėse – prieš tai mačo pabaigose nusileista Slovėnijai ir Prancūzijai.

„Emocijos kaip sužeisto žvėries. Bandome atstovėti, išlikti kartu iki pat galo, kelio trauktis nėra. Buvo geros rungtynės, bet eilinį kartą pralaimėjome. Tikiuosi, kad pralaušime tai ir pateksime į atkrintamąsiais“, – vylėsi K. Maksvytis.

Kad nedavė mest baudos tai aišku kad grybai teisėjai. Bet pažiūrėkit ar nors vienas nuo suolo ar aikštelėj iš mūsiškių kaip nors sureagavo į tai iš kart?.. Sėdi kaip lapausiai patenkinti visi..