REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar apsilankiusi Nidos paplūdimyje Ernesta sutiko neįprastą poilsiautoją. Išbridęs iš Baltijos jūros, ant smėlio saulės voniomis mėgavosi ruonis.

Vakar apsilankiusi Nidos paplūdimyje Ernesta sutiko neįprastą poilsiautoją. Išbridęs iš Baltijos jūros, ant smėlio saulės voniomis mėgavosi ruonis.

REKLAMA

Pasidalinusi ruonio nuotrauka bei keliais vaizdo įrašais „Facebook“ grupėje „Mūsų Neringa“ Ernesta Vitkauskienė kitus Neringos gyventojus bei svečius informavo, kad neįprastas poilsiautojas šiuo metu ilsisi Nidos paplūdimyje.

Tačiau kai kurie komentatoriai sunerimo ir teiravosi, ar pastebėjus sausumoje gulinti ruonį nereikėtų apie jį pranešti atsakingoms institucijoms. Toks nerimas netrukus buvo nugesintas. Pasirodo, kad šiuo metu ruoniui jokios pagalbos neprireikė.

„Tai yra suaugęs ruonis, kuriam tikrai nereikia pagalbos. Paprastai gelbėjami ruonių jaunikliai kovo–balandžio mėn., kurie būna nusilpę ir dar nesugebantys savarankiškai žvejoti.

REKLAMA
REKLAMA

Suaugę ruoniai ne taip retai išlipa į krantą pasivolioti smėlyje, matosi jis aktyviai sukioja galvą, žvalgosi, tokiu atveju reikia tiesiog jų netrikdyti, paeiti toliau, tegu ilsisi“, – aiškino viena komentatorė.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt tą patį minėjo ir Ernesta. Moteris teigė, kad panašu, jog ruonis tiesiog ilsėjosi.

„Vėliau, po kelių valandų, jo jau nebebuvo“, – sakė ji.

Kaip elgtis pastebėjus ruonį?

Iš prigimties smalsūs ruoniai neretai patraukia į sausumą, kur žvalgosi, kas vyksta krantuose bei atsipučia nuo žuvų vaikymosi.

„Jie yra žinduoliai, kurie kvėpuoja plaučiais, jiems reikia oro, jiems kartais reikia poilsio. Nepaisant to, kad ruonis ištisas savaites gali praleisti vandenyje, bet kartas nuo karto, ypatingai blogesnėmis oro sąlygomis, jis nori išlįsti į sausumą, pailsėti, atsigauti“, – anksčiau buvo kalbėjęs Lietuvos jūrų muziejaus biologas Pavel Kulikov. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau neretai einant paplūdimiu ir jame pastebėjus gulinti ruonį gali kilti klausimas, kaip reikėtų tinkamai elgtis. Specialistai ragina ruoniu, jeigu šis iš pažiūros yra sveikas, tik pasigrožėti ir laikytis atokiau.

Jie pabrėžia, kad negalima atsistoti tarp ruonio ir jūros, mat išsigandęs žinduolis gali ir įkasti. 

„Gali džiaugtis, žiūrėti, bet prie jo nei eiti, nei glostyti. Vis tiek, tai lieka laukinis gyvūnas, jis gindamasis, išsigandęs gali įkasti, tai tikrai yra pavojinga, ne dėl to, kad nukąs ranką. To tikrai nebus. Paprasčiausias įkandimas kaip šuns, nes dantys jo tikrai rimti“ – aiškino P. Kulikov. 

Jei ruonis yra įsipainiojęs į tinklus, ar įkliuvęs į kitokius spąstus, reikia skambinti į Lietuvos jūrų muziejų. Na, o jei sužeistas, geriausia palikti gamtai susitvarkyti pačiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų