• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš Šv. Kalėdas prasidedantis šventinis maratonas atneša į namus jaudulį ir džiaugsmą, bet kartu ir išmuša mus iš įprastų vėžių. Ruošdamiesi šventėms nejučia imame skubėti ir blaškytis: sukame galvą, kaip pasipuošti, kam ir ką dovanoti, kokias vaišes paruošti, o kur dar šimtai kasdienių reikalų. Galų gale susėdę prie stalo atsiimame už viską su kaupu ir prikišame skrandį gardumynų. Visa tai gali atsiliepti savijautai - sutrinka virškinimas, apima tingulys, prastėja išvaizda, stiprėja stresas. „Camelia“ vaistininkai pataria, kad kitiems linkėdami sveikatos, nepamirštumėme ir savęs.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Camelia“ vaistininkės Gintarės Krikščiūnienės, atrodo, kad šventės skirtos tam, kad ilsėtumėmės, mėgautumėmės ir švęstume, tačiau visgi taip būna ne visuomet. Pasak specialistės, norint, kad šventinis šurmulys negadintų nuotaikos ir netrikdytų sveikatos, verta iš anksto apgalvoti kiekvieną savo žingsnį ir pasirūpinti, kad viskas praeitų sklandžiai.

REKLAMA

Kad vaišių stalas netaptų priešu

„Camelia“ vaistininkės teigimu, remiantis tyrimais, daugiau nei pusę gyventojų po Kūčių ir Kalėdų jaučiasi prastokai, kadangi būna persivalgę. „Paprastai persivalgymą lydi nemalonūs jausmai - sunkumas ar skausmas skrandžio srityje, apsunkimas, vangumas, silpnumas, kartais pykinimas. Taip nutinka, nes virškinimo sistema pernelyg apkrauta, jai reikia išskirti daugiau fermentų, skrandis ir kepenys turi dirbti aktyviau. Vienkartinis persivalgymas ne toks žalingas kaip nuolatinis, tačiau per šventes neretai persivalgoma ir kelias dienas iš eilės. Tai gali grėsti kasos ir skrandžio uždegimu, kitomis virškinimo trakto ligomis“, - pabrėžė G. Krikščiūnienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pažymėjo, kad norint nepersivalgyti, visų pirma, reikia jausti saiką, tačiau tai ne visuomet pavyksta. Susilaikyti gali padėti keletas gudrybių. Prie stalo patartina sėsti ne tuščiu skrandžiu, prieš valgant išgerti stiklinę vandens, ragauti visų patiekalų, tačiau po truputį, dažniau rinktis daržoves, prie stalo daugiau bendrauti su artimaisiais, o ne darbuotis šakute. Naudinga daryti ilgesnes pertraukas tarp valgymo, o jų metu geriau išeiti į lauką ir pusvalandį ramiai pasivaikščioti. Jei visgi nepavyko susilaikyti nuo persivalgymo, neverta savęs griaužti ir kaltinti - tiesiog kitą kartą pasistenkite labiau. Verta žinoti, kad persivalgius negalima iškarto pulti imtis aktyvios fizinės veiklos, intensyviai šokti ar sportuoti, verčiau ramiai pagulėti, galima išgerti virškinimą gerinančių fermentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šventės turi teikti tik malonumą

Pasak vaistininkės, prieššventinis bėgiojimas po parduotuves, susitikimai su seniai nematytais giminaičiais, šventiniai vakarėliai darbe, sunkiai virškinamo maisto gausa ir „amžina“ laiko stoka daugeliui padidina streso lygį, kuris pasireiškia nuovargiu, dirglumu, galvos skausmais. Toks šventinis stresas gali susilpninti ir imuninę sistemą, o tuomet jau ir iki peršalimo ligų bei kitų negalavimų netoli.

„Per šventes būtina rasti laiko ir sau - sustoti, pamąstyti, pasimėgauti pačia šventine atmosfera. Tam padės laiko suplanavimas - iš anksto apgalvokite ir kalendoriuje pasižymėkite, kada rūpinsitės dovanomis (patartina iš anksto susidaryti jų sąrašą), kada vaišėmis, nedarykite tuo pat metu kelių darbų, pasistenkite neskubėti. Prisiminkite, kad savaime šventės geros nuotaikos neatneš, ją reikia susikurti. O tada būsite ir laimingi bei sveiki“, - linkėjo „Camelia“ vaistininkė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų