REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelyje jau buvo užbaigtas pirmasis naujo, kamieninių ląstelių pagrundu sukurto vaistinio preparato nuo koronaviruso bandymų etapas. Kol kas rezultatai itin džiuginantys – 9 iš 10 sunkių pacientų pasveiko per kelias dienas ir buvo išleisti iš ligoninės tęsti gydymą namuose.

Izraelyje jau buvo užbaigtas pirmasis naujo, kamieninių ląstelių pagrundu sukurto vaistinio preparato nuo koronaviruso bandymų etapas. Kol kas rezultatai itin džiuginantys – 9 iš 10 sunkių pacientų pasveiko per kelias dienas ir buvo išleisti iš ligoninės tęsti gydymą namuose.

REKLAMA

„Šiuo metu preparatas save užsirekomendavo labai gerai. 90 proc. sunkių ligonių pasveiko per kelias dienas nuo terapijos pradžios ir buvo išleisti namo“, – „RIA Novosti“ cituojamas vienas iš mokslininkų grupės, sukūrusios naują vaistą nuo COVID-19, vadovų Shai Maretsky

Mokslininkai paaiškino, kad kuriant vaistą buvo naudojamasi kamieninėmis ląstelėmis, nes jos turi savybę atkurti pažeistą audinį. „Mes įnešėme į jas (kamienines ląsteles) nedidelius pakeitimus, jos padeda sustiprinti poveikį prieš uždegiminius procesus ligonio organizme“, – paaiškino mokslininkų grupės atstovas Tomeris Bronshteinas.

Mokslininkai tikina, kad pirmasis etapas Haifos ligoninėje jau baigtas, tačiau dar laukia 60 sunkių COVID-19 ligonių tyrimų etapas, o trečiojo metu vaistas bus išbandytas su 300 pacientų iš įvairių šalių.

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad antrasis bandymų etapas turėtų baigtis jau 2021-ųjų rudenį ir tuomet jau bus galima registruoti vaistą gamybai.

Kai kurie jau egzistuojantys vaistai gali COVID-19 stabdyti faktiškai 100 proc., tvirtina Izraelio mokslininkai

Žydų universiteto Jeruzalėje mokslininkai tvirtina, kad yra sukurti keli vaistai, potencialiai gebantys paveikti gydymą teigiama linkme arba visiškai išgydyti COVID-19 infekcija užsikrėtusius žmones.

REKLAMA

Biochemijos profesorius Shai Arkinas patvirtino, kad laboratorinių testų metu talpinant SARS-CoV-2 virusu užkrėstas ląsteles kartu su pritaikytais vaistais „išgyveno beveik 100 proc.“, nepaisant to, ar buvo jos infekuotos ar ne. Be vaistų pagalbos susidūrus su koronavirusu tyrimo metu žūdavo apie 50 proc. ląstelių, rašoma „The Jerusalem Post“.

Sh. Arkinas ir jo vadovaujama mokslininkų grupė ištyrė duomenų bazę su 2,8 tūkst. leidžiamų naudoti gydymo metu vaistais ir nustatė 18 preparatų, kurie, jų manymu, galėtų efektyviai susidoroti su užduotimi. Dar nepublikuotame tyrime mokslininkai sugebėjo įrodyti, kad kai kurie iš vaistinių medžiagų junginių „pademonstravo ypatingą efektyvumą prieš virusą mėgintuvėliuose“, rašoma leidinyje.

REKLAMA
REKLAMA

Yra žinoma, kad vienas iš vaistų yra naudojamas aterosklerozės, o kitas – kai kurių kraujo vėžio rūšių gydymui. Sh. Arkino teigimu, jis neskuba įvardinti kokių nors vaistų rūšių pavadinimų, nes negali jų rekomenduoti, kol nebus atlikti klinikiniai tyrimai.

Mokslininkų grupė pažymėjo, kad visi šie vaistiniai preparatai jau yra naudojami kitų ligų gydymui, todėl galimi šalutiniai poveikiai yra žinomi ir patvirtinti.

„Vaistai veikia slopindami du viruso taikinius: baltymą E (apvalkalą) ir baltymą 3a. Baltymai E sudaro daugumą visų viruso baltymų. Pavyzdžiui, SARS-CoV-2 ir SARS-CoV-1 (2003 m. koronavirusas) viruso baltymo spygliai yra tik apie 75 proc. identiški, tačiau jų E baltymai yra identiški apie 95 proc. Tai reiškia, kad vaistai gali būti veiksmingi net kai virusas mutuoja, pasakojo Sh. Arkinas „The Jerusalem Post“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų