REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2013 m. spalio pabaigoje Angliavandenilių išteklių naudojimo konkurso posėdyje Konkurso komisija priėmė sprendimą skelbti pakartotinį angliavandenilių išteklių naudojimo konkursą Šilutės – Tauragės plote. Buvo nutarta, kad būtina patikslinti ir geriau suformuluoti konkurso sąlygas bei teisės aktus, reglamentuojančius žvalgybą ir gavybą. Anuomet Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis paragino konkurso sąlygas rengiančią Lietuvos geologijos tarnybą nedelsti ir kuo skubiau pasirengti.

REKLAMA
REKLAMA

„Akylai stebėjau vykstantį pasirengimo procesą, nuolat derinome įvairias nuostatas. Šiuo metu dalis teisės aktų dar derinami, bet kita dalis jau perduota Vyriausybei. Planuodami matome, kad gegužės pabaigoje ar birželį jau būtų realu paskelbti pakartotinį skalūninių dujų konkursą. Energetinės nepriklausomybės klausimas tampa vis svarbesnis“, – sako V. Mazuronis.

REKLAMA

Aplinkos ministerija jau įvertino Lietuvos Respublikos naftos mokesčių būklę bei pasaulinį kontekstą ir pateikė Lietuvos Respublikos naftos ir dujų mokesčio įstatymo patikslinimo projekto variantus; parengtą medžiagą apsvarstė su suinteresuotais ūkio subjektais bei institucijomis, įvertino suinteresuotų institucijų pateiktus pasiūlymus naftos ir dujų išteklių gavybos mokestinių sąlygų tikslinimui ir pateikė svarstyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės strateginiam komitetui informaciją bei alternatyvius siūlymus dėl naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifo nustatymo.

REKLAMA
REKLAMA

Naftos ir dujų mokesčio įstatymo projektas balandžio 10 d. bus svarstomas Vyriausybės strateginiame komitete. Tolimesni naftos ir dujų išteklių gavybos mokestinių sąlygų tikslinimo veiksmai priklauso nuo Vyriausybės priimto sprendimo ir projekto svarstymo Seime.

Lietuvos geologijos tarnyba jau parengusi ir derinimui pateikusi daug angliavandenilių išteklių naudojimą reglamentuojančių teisės aktų: nauji konkurso nuostatai, naujos konkurso sąlygos, Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo pakeitimo projektas (poveikio aplinkai vertinimas bus sugriežtintas ir privalomas taikant hidraulinio ardymo technologiją), nauja angliavandenilių išteklių klasifikacija ir pan. Teisės aktai šiuo metu yra derinami, tačiau planuojama, kad gegužę visi bus suderinti ir patvirtinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be papildomų saugiklių teisės aktuose, Lietuvos geologijos tarnybos specialistai kelia kvalifikaciją užsienyje, kad galėtų geriau pasirengti būsimiems skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos priežiūros darbams. Neseniai ekspertai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Lenkijoje, kur Lietuvos kaimynė pasidalino savo patirtimi pradėjus skalūninių dujų gavybą.

Dar pernai parengtas bendras Lietuvos ir JAV susitarimas dėl bendradarbiavimo vystant netradicinių angliavandenilių sektoriaus technines galimybes programos (UGTEP) ir šios programos įgyvendinimo planas; Aplinkos ministerijoje jau įvyko pirmasis susitikimas dėl šio plano įgyvendinimo.

Siekiant kuo geriau informuoti visuomenę apie skalūninių dujų naudojimą, įvykdytas projektas „Skalūnų dujos Lietuvoje. Saugi aplinka ir ekonominė nauda“, kurio tikslas buvo informuoti ir aiškinti visuomenei apie skalūnų potencialą, skalūnų dujų gavybos ekonominę naudą bei galimą grėsmę aplinkai ir žmonių sveikatai. Viso buvo organizuoti 5 visuomenės informavimo renginiai Šilutėje, Tauragėje, Jurbarke, Pagėgiuose ir Kybartuose. Taip pat sukurtas interaktyvus žiniatinklis visuomenės švietimui www.skalunudujos.lt, parengti informaciniai lankstinukai, bukletai, informaciniai stendai, publikuoti informaciniai straipsniai regioninėje spaudoje, sukurtas filmas „Skalūnų dujos Lietuvoje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų