REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Griežtėjanti alkoholio kontrolė buvo vienas iš esminių rinkimus į Seimą laimėjusių valstiečių iškeltų pažadų. Kol valdantieji spaudžia vieni kitiems rankas, šį pažadą pagaliau įvykdę, konservatorius Vytautas Kernagis tikina, kad jo šeimoje alkoholis niekada nebuvo baubas, kokį jį bando daryti valdantieji.

Griežtėjanti alkoholio kontrolė buvo vienas iš esminių rinkimus į Seimą laimėjusių valstiečių iškeltų pažadų. Kol valdantieji spaudžia vieni kitiems rankas, šį pažadą pagaliau įvykdę, konservatorius Vytautas Kernagis tikina, kad jo šeimoje alkoholis niekada nebuvo baubas, kokį jį bando daryti valdantieji.

REKLAMA

Todėl vienintelis frakcijoje balsavo prieš alkoholio ribojimo įstatymo pakeitimą.

Alkoholis nėra baubas

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vytautas Kernagis tikino, kad jam keista, kad valdantieji alkoholį verčia tokiu baubu. Nors anot jo ir jo šeimos patirties, taip visai nėra.

„Alkoholis niekada nebuvo laisvės simboliu. Niekada ir nenorėčiau pasakyti, kad taip yra, niekada gyvenime. Bet racionalus ir saikingas alkoholio vartojimas nėra baubas. O jis tokiu Lietuvoje yra daromas. Aš tikrai nemanau, kad jei aplink tave yra šviesūs žmonės, kurie alkoholį vartoja ne dėl to, kad tie jiems yra būtinybė ar būdas užsimiršti. O jiems tai yra priedas prie laisvo gyvenimo, tai aš tikrai nemanau, kad tai yra blogai. Todėl aš ir negalėjau už tuos draudimus balsuoti, nors frakcija kaip ir vieningai balsavo už. Bet negalėjau, nes pagalvojau, kad ne taip aš lipdytas esu“, - savo argumentus dėsto V.Kernagis.

REKLAMA
REKLAMA

Politikas tikino, kad augant jo namuose vykdavę vakarėliai ir pasisėdėjimai nebuvo tokie, kaip dabar apie juos kalba valdantieji.

„Manau, kad drąsiai galima sakyti, kad užaugau bohemoje. Alkoholis nebuvo slepiamas, bet nebuvo ir propaguojamas. Alkoholis nebuvo gyvenimo dalis. Bet jis buvo taip natūraliai, kad niekas net nesureikšmindavo tokio dalyko. Nebuvo taip, kad Kernagiai tai jau buvo alkoholikai, gerdavo prie vaikų ir jiems tai patiko. Bet buvo bohema, buvo kalbų ir vakarėlių, visko būdavo. Tai nedarė tokio poveikio kaip dabar yra norima pasakyt“, - pasakoja politikas.

REKLAMA

„Jeigu matai, kad suaugę saikingai vartoja alkoholį, bet jiems bevartojant tau vis įdomiau darosi klausytis jų šnekų. Nes jos yra tokios intelektualios, tu suvoki, kad turėsi perskaityti tūkstantį knygų, kad tokią informaciją gautum, tada supranti, kad alkoholis nėra kažkoks blogis“, - pasakoja pašnekovas.

Anot jo, visų vartojančių uždarymas į renginiuose esančias atskiras zonas, vadinamuosius „gardus“, problemos visai neišspręs.

„Ne tame yra esmė, jei vaikai mato smurtą, pyktį po alkoholio vartojimo, tas yra blogai. Ne pats alkoholio vartojimas, o pasekmės. O mes tiesiog draudžiame jį vartoti, nekalbame apie tai, kas vyksta po to“, - savo požiūriu dalinasi konservatorius V.Kernagis.

REKLAMA
REKLAMA

Imituoja reformas taip pataikaudami rinkėjams?

Politikui keistas pasirodė ir valdančiųjų noras tiesiog drausti, neieškant racionalesnių sprendimo būdų.

„Yra Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijos, kuriose yra tikrai šaunių priemonių. Pavyzdžiui, darbas su regionų bendruomenėmis, edukacija ir prevencinės priemonės. Žmonės informuojami, kad gerti pilstuką nėra gerai. Nes jei nežinai, kad pilstukas yra nuodas, yra žmonės, kurie tai paaiškina. Bet nei į vieną rekomendaciją valdantieji neatsižvelgė. Jie pasirinko lengviausią kelią, uždėjo visur draudimus, padarė kelius nepravažiuojamus. Ir dabar tikisi, kad žmonės neatras kaip apvažiuoti aplinkui“, - tv3.lt naujienų portalui pasakoja V.Kernagis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu kalbame apie regionus, matosi gi, kad specializuotos parduotuvės, arba stipraus alkoholio uždraudimas mažytėse parduotuvėse neįvyks, nėra svarstomas. Valstiečiai to nenori, nes jeigu jie tai uždraus, jų rinkėjas paprasčiausiai nuo jų nusisuks. Tai tada ar mes kovojame su alkoholiu? Ar žaidžiame rinkiminį žaidimą. Pasirodo, kad žaidžiame.

Nes jei rimtai žiūrėtume į problemą, tai būtų galima kad ir pabranginti stipriam alkoholiui licenzijas. Tokiu atveju kaimo parduotuvės tiesiog tos licenzijos neišsipirks. Yra minčių ir idėjų, kaip galima racionaliai link to eiti. Bet valdantieji to nenori. Jie dabar užsidės pliusą, kad jie sutvarkė alkoholio klausimą Lietuvoje. Praeis keli metai, ir vis tiek matysime, kad nieko nepasikeitė. Ir keiksime, kaip kad A.Kubilių, ar A.Butkevičių, tai keiksime S.Skvernelį. Bet esmės tai nepakeis“, - prognozuoja politikas.

REKLAMA

Primena sovietmetį?

Politikas nepamiršo ir fakto, kad valstiečiai siekdami mažinti alkoholio vartojimą, pro akis praleido alkoholį bambaliuose ir itin mažos taros pakuotėse. V.Kernagis teigia, kad jie pamiršti neatsitiktinai, o siekiant įsiteikti savo rinkėjui.

„Kai kalbame apie regionines parduotuves ir, kad nėra draudimo stipriu alkoholiu prekiauti jose, pasirodo, kad jokios tvarkos jie ten nenori įnešti. Tai yra jų rinkėjas, tas kuris vartoja alkoholį bambaliuose, ar iš tų jogurto pakelių. Jie neis prieš savo rinkėją. Bet eis prieš tą, kuris labiau apsiskaitęs, kuris važiuoja į festivalius, sėdi bare ir gali sumokėti 4 eurus už bokalą. Jie eina prieš šitą žmonių grupę, kurie niekada gyvenime nebalsuos už valstiečius. Čia gi kaip sovietmečiu, kodėl visus girdė? Tam kad žmonės gertų ir problemų nekeltų. Tai mano nuomone, čia yra lygiai tas pats. Tegul regionai geria tuos bambalius, o pachmielą daro iš itin patogų jogurtinių degtinės indelių“, - tv3.lt naujienų portalui pasakoja konservatorius V. Kernagis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų