• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išsiskyrė V. Adamkaus ir G. Kirkilo nuomonės dėl kompensacijų sausio 13-osios aukų artimiesiems. Minint Laisvės gynėjų dieną prezidentas Valdas Adamkus teigia, kad būtina reikalauti iš Rusijos kompensacijų už sovietinės agresijos metu patirtą žalą, o premjeras Gediminas Kirkilas abejoja, ar tokie reikalavimai būtų išgirsti.

REKLAMA
REKLAMA

"Kompensacijų reikalavimas yra moralinė pareiga iš valstybės, kuri mus 50 metų buvo pavergusi, aš manau, tik tuo pagrindu turime šį reikalavimą pagrįsti, kito kelio nėra", - po Seime vykusio iškilmingo Laisvės gynėjų dienai skirto posėdžio žurnalistams sakė šalies vadovas.

REKLAMA

Tuo tarpu premjeras Gediminas Kirkilas kartoja, kad kompensacijų reikalavimas liktų be palankaus atgarsio Maskvoje.

"Tą klausimą reikia spręsti naudojant ne tokią politiką, kaip kompensacijos, reikia pasiekti dialogo, šiuo metu jo nėra. Jei Seimas nuspręstų, kad būtina kompensacijų prašyti, mes tą ir padarysime, tačiau tai bus tik dar vienas papildomas reikalavimas, jeigu mes norime rezultato, mes turime jo siekti diplomatiniais kanalais", - šeštadienį žurnalistams aiškino premjeras.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo posėdyje sausio 13-osios išvakarėse kilo ginčas dėl rezoliucijos, kuria Vyriausybei buvo siūloma oficialiai kreiptis į Rusiją, kad ši atlygintų sovietų agresijos 1991-ųjų sausį aukų artimiesiems bei nukentėjusiems.

Konservatorių iniciatyvą rezoliuciją norėta įtraukti į penktadienio posėdžio darbotvarkę, tačiau parlamentarai tam pasipriešino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuva jau yra pateikusi Rusijai reikalavimą atlyginti per okupaciją patirtą žalą, tačiau Rusija iki šiol atsisako šiuo klausimu derėtis.

Praėjus beveik metams nuo Lietuvos valstybingumo atkūrimo paskelbimo 1990 metų kovą, 1991 metų sausio 13-osios naktį 14 žmonių žuvo ir šimtai buvo sužeisti per sovietų komunistų partijos, okupacinės kariuomenės ir KGB mėginimą įvykdyti perversmą.

REKLAMA

Nors sovietų kariškiams tuomet pavyko užimti televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių beginklių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pastato.

Paminint šių tragiškų įvykių aukų atminimą, sausio 13-oji Lietuvoje tradiciškai minima kaip Laisvės gynėjų diena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų