REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teoriškai, siekiant, kad Lietuvos piliečiai aktyviai dalyvautų rinkimų veikloje, daliai žmonių, kurie tam pasiryžtų, valstybė tiesiog atimtų pinigus.



Prarastų net kelias išmokas

Teoriškai, siekiant, kad Lietuvos piliečiai aktyviai dalyvautų rinkimų veikloje, daliai žmonių, kurie tam pasiryžtų, valstybė tiesiog atimtų pinigus.



Prarastų net kelias išmokas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Asmens dalyvavimas rinkiminėje veikloje nėra nuolatinis darbas, o tik papildoma, savanoriška asmens veikla rinkimų metu. Nepaisant to, jiems, gavus minėtą atlygį, būtų stabdoma išankstinė pensija. Tokie žmonės, pagal galiojančius įstatymus, taip pat gautų ne visas motinystės ir ligos pašalpas.

REKLAMA

Bedarbiams, rinkimų metu dalyvaujantiems rinkimų komisijų veikloje, yra sustabdoma ir nemokama nedarbo draudimo išmoka. Tai dar ne pilnas sąrašas atvejų, kai gavęs atlygį už rinkiminį darbą pilietis patirtų nuostolių.

Realūs atvejai

Atvejai, kai žmonės patiria finansinių praradimų, nėra teoriniai. Seimo narys, dirbantis Mečislovas Zasčiurinskas cituoja laišką, gautą iš provincijos. „Kretingos rajone Valėnų rinkiminėje komisijoje buvo įformintas darbui žmogus, gaunantis priešlaikinę pensiją ir tik po rinkimų paaiškėjo visos pasekmės. Pasirodo, kad gaunant priešlaikinę pensiją asmuo negali užsiimti jokia darbine veikla ir Sodra šiam asmeniui nutraukė priešlaikinės pensijos mokėjimą. Komisijos narys, padirbęs gal keturias dienas per Prezidento ir Europos parlamento rinkimus, Sodrai liko dar skolingas, Sodra grasina antstoliais,– rašoma laiške.

REKLAMA
REKLAMA

„Asmuo, šiuo atveju, Aleksandras Vaclovas Trakys, kuriam iki tikrosios pensijos tik metai, liko be priešlaikinės pensijos, be darbo, be duonos ir be druskos. Visiems žinoma, kad šiuo metu gauti darbą yra neįmanoma, ypač, tokiame amžiuje“,– sako M. Zasčiurinskas ir primena, kad rinkimai vyksta tik kas keli metai.



Siūloma taisyti įstatymus

Parlamentaras Mečislovas Zasčiurinskas, kartu su Vytautu Gapšiu, yra įregistravęs net kelių  įstatymų pataisas, kuriomis įteisintų išimtis rinkimuose padirbėti nutarusiems piliečiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

M. Zasčiurinskas portalui „Balsas.lt“ teigė nesuprantąs, kaip galima agituoti piliečius įsitraukti į rinkimų procesą ir, tuo pačiu metu, atiminėti iš žmonių pinigus, pagal grynai formalius kriterijus. Gaunamos pajamos iš šios veiklos - nėra nuolatinės, o turtuoliai, anot jo, retai įsitraukia į tokią veiklą. „Tokios Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvos turėtų būti skatinamos, gerbiamos ir palaikomos. Todėl bedarbiams, dalyvaujantiems rinkimų metu rinkimų komisijų veikloje, nedarbo draudimo išmoka sustabdoma ir nemokama neturėtų būti, išankstinės pensijos neturėtų būti stabdomos, o ligos ar motinystės pašalpos – mažinamos“,– sakė M. Zasčiurinksas.

REKLAMA

Vyriausoji rinkimų  komisija pritartų?

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovas Zenonas Vaigauskas portalui „Balsas.lt“ teigė, jog pritartų tokiems palengvinimams. „Kai kurie žmonės gali prarasti net ir ženklias sumas. Visus informuojame apie egzistuojančius apribojimus ir darome tai sąžiningai. Kai kas gal naiviai patiki, kad valstybėje – didelė betvarkė ir „Sodra“ nieko nepastebės. Deja, tai ne visai tiesa“,– šypsojosi Z. Vaigauskas.

Z. Vaigauskas pastebi, kad kartais viską lemia labai formalūs skirtumai. „Jei gauni senatvės pensiją – gali dalyvauti, bet jei išėjai į poilsį keliais mėnesiais anksčiau – šiukštu“,–stebisi jis.

REKLAMA

Pasak rinkimų vyriausiojo organizatoriaus, M. Zasčiurinsko ir V. Gapšio projektai apima dar ne visas kategorijas, kurios gali patirti finansinių nuostolių  už tai, kad pagelbės rinkimuose. „Dar yra mokslininko renta, sportininko renta ir t.t. Visko gal net neišvardinsiu“,– sakė Z. Vaigauskas ir pabrėžė, kad pritartų tokiai reformai, kuri, anot jo, yra nesunkiai apskaitoma ir organizuojama, nes VRK viską sąžiningai deklaruoja.

Dar, anot Z. Vaigausko, labai praverstų palengvinti kvalifikuotų valstybės tarnautojų dalyvavimą stebėtuojuose ir rinkimų komisijose. „Dabar būna, kad įstaigų vadovai pasižiūri, jog pavaldinys pasirinko ne tą partiją ar yra pernelyg uolus, stebėdamas jo mylimos partijos nuodėmes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų