Kanadoje vykstančiame pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate vietinių sirgalių palaikoma amerikietė Deanna Stellato-Dudek tapo vyriausia moterimi, kada nors laimėjusia titulą šio sporto pasaulio pirmenybėse.

Su savo partneriu kanadiečiu 32-ejų Maxime`u Deschampsu laisvojoje programoje čiuožusi sportininkė surinko 144,08 balo ir liko antri, tačiau bendroje įskaitoje surinko 221,56 balus ir iškovojo čempionų titulą.

„Aš nesigėdiju dėl savo amžiaus, didžiuojuosi tuo, ką pasiekiau. Būtų puiku, jei jaunesni sportininkai žiūrėtų į mane ir atsisakytų galimybės anksti palikti šį sportą. Noriu įkvėpti juos ilgam darbui“, – po istorinio pasiekimo kitus atletus motyvavo sportininkė.

Nors yra amerikietė, D. Stellato-Dudek nori gauti Kanados pilietybę ir atstovauti šią šalį 2026 m. žiemos olimpinėse žaidynėse.

Bronzą iškovojo Vokietijos atstovai Minerva Fabienne Hase ir Nikita Volodinas, pelnę 210,40 balo.

Sportininkė turėjo didelių sveikatos problemų

Čikagoje užaugusi sportininkė 2000 metais laimėjo sidabrą pasaulio jaunimo čempionate asmeninėse varžybose, tačiau vėliau jos karjera pakibo ant plauko.

2001 metais ji patyrė kelias klubo ir čiurnų traumas, dėl kurių per ketverius metus sportuoti galėjo tik 12 mėnesių.

Vėliau pasitraukė iš sporto ilgą laiką dirbo plastinių operacijų centro direktore, o savo profesionalios sportinkės karjerą visiškai atgaivino po 16 metų 2016 m. pradėjusi čiožti porų varžybose.

Iš pradžių čuožusi su amerikiečiu, 2019 m. ji persikėlė gyventi į Monrealį ir sujungė jėgas su kanadiečiu M. Deschampsu.

Tai, kad kanadiečių porą nuolat motyvuoja vyresnės sportininkės ryžtas ir užsibrėžtų tikslų siekimas, po triumfo pabrėžė ir pats M. Deschampsas.

„Ji dirba taip, tarsi kiekviena diena jai būtų olimpinės žaidynės. Tokių tikrai nėra daug, ji unikali. Ji pasiekia rekordus visame kame – ir pirmiausia požiūryje į darbą. Ji niekada nėra savimi patenkinta ir visada nori daugiau“, – pabrėžė auksą iškovojęs amerikietis.