REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien BNS spaudos konferencijų salėje vykusioje spaudos konferencijoje „Dėl paramos mokslo ir studijų reformai“ susirinkę valstybinių universitetų, kolegijų, mokslo institutų, nevalstybinių mokslo ir studijų įstaigų, jaunųjų mokslininkų, grįžusių iš užsienio mokslininkų, studentų ir moksleivių organizacijų atstovai išreiškė pritarimą Švietimo ir mokslo ministerijos siūlomai mokslo ir studijų reformai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigė spaudos konferenciją vedusi Vilniaus kolegijos atstovė Giedrė Radzevičiūtė, dėl šiuo metu Seime svarstomo Mokslo ir studijų įstatymo kyla daug aistrų, pasigirsta protestų.

REKLAMA

„Čia susirinkusiųjų tikslas – parodyti, kad yra ir kita nuomonė, palaikyti mokslo ir studijų reformą“.

Visi kalbėjusieji sutarė, kad mokslo ir studijų sistemos reformos atidėlioti negalima, ir džiaugėsi, kad po ne vienerius metus trunkančių diskusijų pagaliau atsirado politinė valia, nusiteikusi daryti ryžtingus sprendimus. Konferencijos dalyvių nuomone, dėl Mokslo ir studijų įstatymo klausimų ir neaiškumų kyla, bet Švietimo ir mokslo ministerija yra nusiteikusi dialogui ir diskusijoms dėl tobulintinų įstatymo vietų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rašoma pranešime spaudai, konferencijos dalyviai tikisi, kad reforma spręs ilgametes Lietuvos mokslo ir studijų sistemos problemas: gerins studijų kokybę, optimizuos studijų programų ir aukštųjų mokyklų tinklą, įves trūkstamą pusiausvyrą povidurinio švietimo srityse, skaidrins universitetų valdymą, skatins mokslo ir studijų institucijas orientuotis į dabarties iššūkius, įgalins jas disponuoti uždirbtomis lėšomis, pasieks adekvataus studijų finansavimo, gerins studijų prieinamumą per tobulinamą paskolų sistemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus universitetui atstovavęs prorektorius prof. Juozas Rimantas Lazutka akcentavo suinteresuotų grupių nuostatą būti ne reformos rėmėjais, bet partneriais ir dalyviais.

Moksleivių organizacijų atstovai teigė pritariantys sveikai konkurencijai tarp moksleivių, studentų ir aukštųjų mokyklų. Anot Grėtės Švėgždaitės iš Lietuvos mokinių sąjungos, tarp dabartinių abiturientų kylantis nerimas yra natūrali reakcija į pokyčius, svarbiausia, kad į abiturientams iškylančius klausimus Švietimo ir mokslo ministerija aktyviai reaguoja.

REKLAMA

„Turime unikalią galimybę jau šiandien pradėti reformą, kurios laukia visa akademinė bendruomenė“, - sakė Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentė Nijolė Kikutienė.

Spaudos konferencijoje dalyvavo: Vilniaus universiteto prorektorius prof. Juozas Rimantas Lazutka, Vytauto Didžiojo universiteto prorektorius prof. Juozas Augutis, Kauno medicinos universiteto rektorius prof. Remigijus Žaliūnas, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos prezidentė Nijolė Kikutienė, Lietuvos nevalstybinių mokslo ir studijų įstaigų asociacijų prezidentė Daiva Daugvilienė, Institutų direktorių konferencijos pirmininkas prof. Eimutis Juzeliūnas, Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Vilma Petrikaitė, užsienyje gyvenančių lietuvių mokslininkų asociacijos „Futura Scientia“ valdybos narys dr. Daumantas Matulis, Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis, Lietuvos mokinių sąjungos atstovė aukštojo mokslo reformos klausimais Grėtė Švėgždaitė, Lietuvos moksleivių parlamento pirmininkas Simonas Stankus.

Spaudos konferencijos garso įrašą galima rasti BNS internetinėje svetainėje adresu: http://www.bns.lt/?text=327&PHPSESSID=c4adcced5ee373a403d64ccb20e495ea

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų