• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas (ŠMKK), trečiadienį svarstęs klausimą dėl akademinės srities darbuotojų atlyginimų, priėmė sprendimą kreiptis į universitetus su siūlymu viešai skelbti atlyginimus.

REKLAMA
REKLAMA

"Siekiant užtikrinti skaidrumo politiką siūlyti aukštosioms mokykloms skelbti viešai tam tikrų pareigybių atlyginimus, darbo užmokestį ir kitas pajamas", - sprendimą, kuriam pritarta bendru sutarimu, suformulavo ŠMKK vadovas Valentinas Stundys.

REKLAMA

Akademikų atlyginimai Seimo komitete svarstyti po žiniasklaidoje paskelbtų žinių, jog didžiųjų Lietuvos universitetų rektoriai pernai uždirbo šimtatūkstantines sumas.

ŠMKK posėdyje dalyvavęs Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorius Giedrius Viliūnas pripažino, kad, nors tokias pajamas rektoriai gauna nepažeisdami įstatymų, klausimas, kiek moralu taip elgtis, kyla.

Pasak G.Viliūno, pajamos didelės, nes gaunamos ne iš vieno šaltinio - tai ne tik pareiginis atlyginimas, bet priedai už įvairią veiklą, mokslo projektus, knygas etc.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo pačiu G.Viliūnas sakė, jog aukštus atlyginimus universitetuose išlaikyti reikėtų - svarbu, kad ten dirbantys žmonės būtų jo verti.

"Jūs pažiūrėkite, kiek gauna vadovai, geri vadybininkai privačiame sektoriuje", - sakė G.Viliūnas, sakydamas, jog po švietimo reformos universitetams reikės "ypač gerų vadybininkų".

Tačiau komiteto nariams kilo abejonių, ar iš tiesų atlygį aukštųjų mokyklų vadovai gauna nepažeisdami įstatymų. Pasak kai kurių pasisakymų, suskaičiavus visus priedus už papildomą veiklą, atrodo, kad universitetų vadovai dirba ne įstatymu nustatytu maksimaliu pusantro, o penkiais etatais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Ar mes tik viešinsime, ar galvosime, kad šitiek žmogus padaryti negali, ir tai yra valstybės apgavystė", - komitete klausė Seimo narė Dalia Teišerskytė.

Tuo metu akademinės bendruomenės atstovai sakė neprieštaraujantys darbo užmokesčio viešinimui, tačiau siūlė tą daryti ne išskirtinai vienoje sferoje, o visose.

"Abejoju, ar čia vienintelė kategorija (universitetų vadovai - BNS), kurie uždirba. Kodėl išskirti vieną sektorių? Tuomet reikia skelbti visų pajamas - rektorių, prorektorių, dekanų, prodekanų, taip pat ir ministrų, viceministrų, ir skelbti viešai ne tam tikrų pareigybių atlyginimus, o duomenis iš buhalterijos, kiek paskaičiuota, su visais priedai. Mes neprieštaraujame", - sakė Vilniaus universiteto administracijos reikalų prorektorius Aleksas Pikturna.

REKLAMA

Šiuo metu rektorių atlyginimų koeficientai yra nustatyti Vyriausybės nutarimu, jiems taip pat gali būti skiriami priedai Senato nutarimu.

Žiniasklaidoje anksčiau buvo paskelbta, jog kai kurių aukštųjų mokyklų vadovų, kitų mokslo įstaigų vadovų mėnesio pajamos iki mokesčių siekia iki 30 tūkst. litų.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų