• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

(papildyta 14.26) Ukrainos prezidentas siūlo amnestuoti visus sulaikytus protestuotojus

(papildyta 14.26) Ukrainos prezidentas siūlo amnestuoti visus sulaikytus protestuotojus

REKLAMA

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius pasiūlė amnestuoti visus asmenis, kurie buvo sulaikyti per protestus Kijeve, tokiu žingsniu siekdamas patenkinti pagrindinį opozicijos reikalavimą.

„Manau, turime užversti šį puslapį ir skelbti amnestiją. Pasiūlysiu amnestiją susitikime prie apskritojo stalo. Turėtume išspręsti visus šiuos klausimus. Žmonės, kurie dabar yra sulaikyti, turėtų būti paleisti. Kai kurie asmenys buvo nuteisti, jie taip pat turėtų būti paleisti, ir šis konfliktas turėtų būti išspręstas“, – sakė prezidentas susitikime su studentais.

Kaip penktadienį pranešė prezidento spaudos tarnyba, V.Janukovyčius taip pat paragino studentus paremti šią jo iniciatyvą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai labai geras, principingas Ukrainos administracijos žingsnis“, – sakė studentas Bohdanas Kučeras.

(papildyta 13.52) Ukrainos opozicija žada dalyvauti derybose su prezidentu

 Trijų pagrindinių Ukrainos opozicijos partijų lyderiai, tarp jų – pasaulio bokso čempionas Vitalijus Klyčko, penktadienį sutiko dalyvauti derybose su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi, siekiant išspręsti didžiausią per pastarąjį dešimtmetį krizę šioje šalyje.

REKLAMA

 „Jie visi trys dalyvaus derybose prie apskritojo stalo“, – V.Klyčko atstovė Oksana Zinovjeva sakė naujienų agentūrai AFP.

Anksčiau dieną opozicija tvirtino nedalyvausianti jokiose derybose, jeigu V.Janukovyčius nepaleis vyriausybės ir nenubaus milicijos vadovų už smurtą per mažesnius protestus praeito mėnesio pabaigoje.

„Tai ne vien mūsų, bet ir žmonių Maidane pozicija“, – vienu iš pagrindinių opozicijos lyderio V.Klyčko atstovė sakė naujienų agentūrai AFP, turėdama omenyje Nepriklausomybės aikštę Kijeve, kur įsikūrusi pagrindinė protestuotojų stovykla.

REKLAMA
REKLAMA

Toje aikštėje praeitą savaitgalį buvo susirinkę šimtai tūkstančių protestuotojų, o penktadienį demonstrantai plėtė savo stovyklą už aikštės ribų, kad joje tilptų nauji dalyviai.

„Statysime naujas palapines. Maidane nebeužtenka vietos“, – savo ruožtu sakė opozicijos deputatas Andrijus Parubijus.

Daugiau palapinių planuojama pastatyti pagrindinėje sostinės gatvėje – Kreščiatiko prospekte, kuris, kaip ir šalia esanti aikštė, buvo 2004 metų prodemokratinės Oranžinės revoliucijos židinys.

„Žmonės eina ir eina – nežinome, kur juos sutalpinti“, – sakė 33 metų protestuotojas Jurijus Kirilenka iš pietinio Chersono miesto.

Trečiadienį paryčiais milicija mėgino išvaikyti protestuotojus, tačiau šios pastangos žlugo, kai Nepriklausomybės aikštėje skubiai susirinko daugiau žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar protestuotojai vėl įtvirtino savo pozicijas, aikštės prieigose pastatę barikadas iš sniego prikrautų maišų, sutvirtintas geležiniais strypais ir apraizgytas spygliuota viela. Ant barikadų buvo iškeltos Ukrainos ir Europos Sąjungos vėliavos.

Po vėliausio milicijos reido, per kurį nukentėjo kelios dešimtys žmonių, JAV pagrasino Ukrainos vyriausybei sankcijomis.

Ukrainos prezidentas Janukovyčius surengs derybas dėl politinės krizės

 

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, kurio atsistatydinimo reikalauja tūkstančiai demonstrantų, penktadienį surengs derybas su buvusiu šalies vadovu Leonidu Kravčiuku, parlamentinių partijų vadovais ir Bažnyčios hierarchais.

REKLAMA

L.Kravčiuko atstovas sakė, kad opozicijos lyderiai pakviesti į derybas prie apskritojo stalo, tačiau nežinojo, ar jie dalyvaus.

Tačiau opozicija tose derybose tikriausiai nedalyvaus, tad proveržis šioje politinėje krizėje mažai tikėtinas.

Pagrindinis opozicijos politikas Vitalijus Klyčko šią savaitę sakė, kad nesiderės su V.Janukovyčiumi, kai riaušių milicija susirėmė su protestuotojais Kijevo centre. Penktadienį V.Klyčko atstovė sakė, kad jo pozicija nepasikeitė.

Tūkstančiai demonstrantų tebelaiko užėmę Kijevo centrinę Nepriklausomybės aikštę, protestuodami prieš netikėtą vyriausybės sprendimą nusigręžti nuo glaudesnių ryšių su Europos Sąjunga (ES) ir vėl atsisukti į Rusiją. Protestuotojai reikalauja, kad V.Janukovyčius ir jo vyriausybė atsistatydintų.

REKLAMA

V.Janukovyčius, kuris sakė dar turinti planų pasirašyti asociacijos sutartį su ES, anksčiau šią savaitę surengė derybas su savo trimis pirmtakais, tačiau opozicija jose nedalyvavo.

ES ir JAV pareigūnai ragino prezidentą pradėti dialogą su visomis partijomis, dalyvaujančiomis protestuose.

Turtingiausias Ukrainoje žmogus Rinatas Achmetovas irgi išreiškė palaikymą deryboms.

"Aš – už derybų stalą. (Noriu), kad politikai, valdžia, opozicija ir šalies moraliniai lyderiai sėstų prie derybų stalo ir priimtų sprendimą, kuriuo mes didžiuotumės. Kartoju - didžiuotumės, o ne jo gėdytumės, - sakė jis. - Aš tą stalą vadinčiau taikos, kompromisų ir mūsų šalies ateities stalu. Ir tegul prie to stalo politikai praranda savo reitingus - svarbiausia, kad Ukrainos reitingai pakiltų."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Faktas, kad taikūs žmonės išėjo į taikias akcijas, rodo, jog Ukraina yra laisva demokratinė šalis. Ir iš šio kelio Ukraina neišsuks ... Tačiau nepriimtina, kad pastarosiomis dienomis nukentėjo žmonės."

Nepriklausomi politikos analitikai sako, kad opozicija vargu ar prisidės prie kokių nors derybų, jeigu V.Janukovyčius nepademonstruos ryžto įvykdyti bent dalį jų reikalavimų - įskaitant dėl vyriausybės atsistatydinimo, "politinių kalinių" paleidimo ir milicijos pareigūnų, dėl kurių veiksmų nukentėjo protestuotojai, patraukimo atsakomybėn.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų