REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar Kaune žemės ūkio rūmuose (ŽŪR) tris valandas atvirai ir už uždarų durų posėdžiavusi Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) taryba nusprendė per dvi savaites susitikti su penkiomis šalies įmonėmis pieno perdirbėjomis ir galutinai išsiaiškinti, kiek kiekviena įmonė ketina mokėti už superkamą pieną. Išsiaiškinus pieno kainų tendencijas, žadama eliminuoti iš Lietuvos rinkos pigiausiai supirkinėjantį perdirbėją, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

LPGA taryba atsisakė akcijos, per kurią visoms įmonėms perdirbėjoms laikinai nebūtų tiekiamas pienas. Mat atsižvelgta, kad per akciją labiausiai finansiškai nukentėtų ne smulkūs, bet stambūs pieno gamintojai, sudarę su perdirbėjais sutartis.

REKLAMA

Sutarčių sulaužymas irgi turėtų finansinių ir juridinių pasekmių. Taip pat atsižvelgta, kad pieno gamintojai nėra pakankamai vieningi. Baimintasi, kad dalis smulkiųjų ūkininkų, sutinkančių gauti 40-50 centų už 1 kilogramą pieno, akciją ignoruotų.

LPGA tarybos posėdyje konstatuota, kad dvi ankstesnės akcijos – pieno dalijimas Vilniuje ir piketai prie įmonių perdirbėjų – tikslo nepasisekė.

Superkamo pieno kaina nė kiek nepadidėjo. Atvirkščiai – turi tendenciją mažėti. Todėl nuspręsta imtis kitokios taktikos.

REKLAMA
REKLAMA

Žemės ūkio kooperatyvo „Pieno gėlė“ valdybos pirmininkas Andrejus Stancikas, sužinojęs, kad bendrovė „Žemaitijos pienas“ 2009 m. planuoja mokėti už 1 toną pieno 400 litų, piktinosi. „Iš kur jie įsitikinę, kad už tokią kainą gaus pieno? Kas jiems parduos? Pažiūrėsime, ką jie darys žiemą“, - kalbėjo A.Stancikas.

Ūkininkai piktinosi, anot jų, prasta įmonių perdirbėjų vadyba. Esą suskaičiuota, kad perdirbėjai praranda apie 150 mln. Litų transporto išlaidoms. Mat nepasiskirstę pieno supirkimo teritorijų. Esą važinėja po visą Lietuvą ir atiminėja vieni iš kitų pieno lašą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Posėdyje dalyvaujant ŽŪR pirmininkui Broniui Markauskui nuspręsta rugsėjo mėnesį sušaukti neeilinį rūmų suvažiavimą, kuriame bus aptarta kritinė padėtis visame šalies žemės ūkio sektoriuje. Esą naikinami ne tik pienininkai. Beveik išnyko linų augintojai, mažėja ūkininkų, auginančių cukrinius runkelius ir pan.

Jonas Vilionis, Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas

Per vieną dvi savaites susitiksime su perdirbėjais. Vieną gamyklą visai uždarysime. Jai pieno neparduosime. Eliminuosime ją žiemą, kai pieno bus mažiau. Galiu garantuoti, kad kooperatyvai „Pieno gėlė“ ir „Lietuviškas pienas“ tikrai tai gamyklai pieno nepardavinės. Taip pat kreipsime į šalies prezidentą, Europos Komisiją. Susisieksime su Latvijos ir Estijos kooperatyvais. Ieškosime galimybės pieno perteklių išvežti į užsienį. Stiprinsime kooperatyvą „Lietuviškas pienas“. Susidėsime pinigų ir pirksime pienvežius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų