REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ ekspertai pastebi, kad Lietuvoje per metus kilo mažiau gaisrų, tačiau ugnis atnešė daug didesnės finansinės žalos gyventojams – sudegė brangesnis žmonių turtas. „PZU Lietuva“ statistika rodo, kad per 2013 m. kilo 5 proc. mažiau gaisrų, tačiau vieno gaisro padaryta žala išaugo 30 proc.

REKLAMA
REKLAMA

„Dega ir butai, ir namai, ir sodybos, ir ūkiniai pastatai. Štai vasarą nemažai stambių gaisrų kyla dėl žaibų, kurie trenkia į įvairios paskirties statinius – dega ir ūkiniai, ir gyvenamieji pastatai. Vasarą tai yra dar pavojingiau, nes neretai šeimininkai būna išvykę ir gaisro greitai nepastebi. O mediniam pastatui sudegti iki pamatų tereikia kelių valandų. Deja, vasarą drausti namų ateina žmonės tik po didelių audrų ir skaudžių kitų žmonių pavyzdžių“, - teigia „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Gytis Matiukas.

REKLAMA

Pasak jo, nemenkus nuostolius patiria ir mūrinių namų savininkai – ugnis pastato išorėje pasimato kur kas vėliau, todėl namo vidus, daiktai, įranga jau būna visiškai sudegusi, o namas kartais ir nebeatstatomas.

Vasaros audros ir žaibai pavojingi ne tik dėl tiesiogiai trenkiančio žaibo - žaibas gali sutrikdyti elektros instaliaciją, dėl kurios užsidega namuose esantys elektros prietaisai. Tai gana pavojingas gaisras, kuomet sunku net nustatyti gaisro priežastį – namuose nėra nei atviros ugnies šaltinių, elektros instaliacija tvarkinga, buitiniai prietaisai nauji, o štai po audors kilęs gaisras nuniokoja namus arba sugadina prietaisus.

REKLAMA
REKLAMA

„PZU Lietuva“ užsakymu atliktos apklausos duomenimis, beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų tvirtina, kad sunkiausia jiems būtų atkurti prarastą namų turtą. Pasak G.Matiuko, šie duomenys liudija, jog didžioji dalis mūsų šalies žmonių sunkiai finansiškai atsigautų po gaisro, nes nemaža dalis gyventojų savo namų ir juose esančio turto nėra apdraudę. Didelei daliai Lietuvos gyventojų nebepavyktų po gaisro atkurti to gyvenimo lygio, kurį buvo pasiekę, nes niekas nekompensuotų ugnies padarytų nuostolių.

„PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius pataria atostogų sezonui prasidėjus pasirūpinti žaibolaidžiais ant namų ir ūkinių pastatų, nepamiršti išvykstant išjungti prietaisus iš elektros tinklų, nepalikti namų ir sodybų be ugnies signalizacijos.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų