Madride (Ispanija) vykusio Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „World Tour 1000“ serijos vyrų turnyro „Mutua Madrid Open“, kurio prizų fondą sudarė beveik 3,1 mln. eurų, nugalėtoju tapo 30-metis šveicaras Rogeris Federeris. Jis finale sekmadienį 3:6, 7:5, 7:5 įveikė septintąją pasaulio raketę 26-erių metų čeką Tomašą Berdychą.

Mačas truko 2 val. 38 min. R. Federeriui atiteko 1000 ATP reitingo taškų ir 585,5 tūkst. eurų.

Šveicarijos tenisininkas savo sąskaitoje turi 74 laimėtus turnyrus. Jis turnyre Madride triumfavo ir 2006 bei 2009 metais. Po šios pergalės R. Federeris pasaulio reitinge iš trečiosios vietos pakilo į antrąją.

Moterų varžybose triumfavo amerikietė Serena Williams. Į šeštąją vietą pasaulio reitinge pakilusi 30-metė JAV tenisininkė finale po 64 min. trukusios kovos 6:1, 6:3 nugalėjo pirmąją pasaulio raketę 22-ejų metų baltarusę Viktoriją Azarenką.

Tai buvo 41-asis S. Viljams laimėtas WTA turnyras.

Serena Williams (nuotr. Elta)Serena Williams (nuotr. Elta)