Vakar Italijos mieste Turine pasibaigė Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame dalyvavo dešimt Lietuvos lengvaatlečių.

Niekam iš Lietuvos atstovų medalių iškovoti nepavyko, tačiau dvi sportininkės - Viktorija Žemaitytė ir Lina Grinčikaitė - pateko į geriausiųjų aštuntukus.

Perrašė istoriją

Daugiakovininkė V.Žemaitytė penktadienį penkiakovės rungtyje pasiekė asmeninį rekordą (4516 taškų) ir tenkinosi 6 vieta.

Vakar bėgikė L.Grinčikaitė prasibrovė į sprinto rungties finalą, kur užėmė 7 vietą. 60 metrų jį įveikė per 7,38 sekundės ir Europos čempione tapusiai rusei Eugenijai Poljakovai pralaimėjo 0,2 sekundės. Keturiomis šimtosiomis sekundės dalimis Lina greičiau bėgo pusfinalyje.

7 vieta - geriausias Lietuvos sprinterių pasiekimas Europos ar pasaulio čempionatuose. Iki šiol niekam nebuvo pavykę patekti į finalą tokio rango varžybose.

Vyrų sprinto rungtyje Europos čempionate debiutavęs Martynas Jurgilas 60 metrų įveikė per 6,91 sekundės ir liko tik 30-as tarp 34 dalyvių.

Nepasisekė kitai sprinterei Editai Kavaliauskienei, ji iš rungties pasitraukė jau po kvalifikacinių bėgimų. Editos laikas - 7,52 sekundės - leido jai užimti 24 vietą tarp 31 sportininkės.

E.Kavaliauskienė vakar vakare kartu su Agne Orlauskaite, Jekaterina Šakovič ir Živile Brokoriūte dalyvavo moterų estafetės 4x400 m rungtyje. Nuotolį įveikusios per 3 minutes 43,42 sekundes lietuvaitės tarp šešių komandų liko paskutinės

Šuolininkai nenustebino

Lietuvos atletai šuolių į aukštį ir į tolį rungtyse Turine aukštumų nepasiekė. Penktadienį Raivydas Stanys šuolio į aukštį sektoriuje peršoko kartelę, pakeltą į 217 centimetrų aukštį, ir užėmė tik 25 vietą tarp 30 dalyvių. Lietuviui tris kartus nepakluso 222 centimetrų aukštuma.

Į šios rungties finalą pateko tik penki sportininkai, o nugalėjo rusas Ivanas Uchovas, įveikęs 230 cm aukštį.

Šuolininkai į tolį Darius Aučyna ir Povilas Mykolaitis taip pat liko toli nuo elito grupės. D.Aučyna nušoko 7,67 metro ir tenkinosi 15 pozicija tarp 30 dalyvių, P.Mykolaičio rezultatas - 7,48 m leido jam užimti 21 vietą. Vietą finaliniame aštuntuke būtų garantavęs 7,95 m rezultatas.

Lietuvos lengvaatlečių pasirodymas Europos čempionate (sportininkas, rungtis, rezultatas, vieta):

Lina Grinčikaitė 60 m bėgimas 7,38 sek. 7 (tarp 31 dalyvės)

Edita Kavaliauskienė 60 m bėgimas 7,52 sek. 24 (31)

Martynas Jurgilas 60 m bėgimas 6,91 sek. 30 (34)

Viktorija Žemaitytė Penkiakovė 4516 tšk. 6 (15)

Raivydas Stanys Šuoliai į aukštį 2,17 m 25 (30)

Povilas Mykolaitis Šuoliai į tolį 7,67 m 15 (30)

Darius Aučyna Šuoliai į tolį 7,48 m 21 (30)

Moterų estafetės komanda (Edita Kavaliauskienė, Agnė Orlauskaitė, Jekaterina Šakovič, Živilė Brokoriūtė) 4x400 m bėgimas 3:43,42 min. 6 (6).