Lietuvos penkiakovininkai Andrejus Zadneprovskis, Justinas Kinderis ir Edvinas Krungolcas pateko į Londone (Didžioji Britanija) vykstančio pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato finalą.

Atėnų olimpinių žaidynių vicečempionas ir Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas 34 metų Andrejus Zadneprovskis atrankos varžybų B grupėje ketvirtadienį užėmė antrąją (4864 tšk.), o Pekino olimpinių žaidynių vicečempionas 36 metų E. Krungolcas - dešimtąją (4820 tšk.) vietas. Beje, po dviejų rungčių E. Krungolcas buvo tik 21-as. Tačiau bėgimo ir šaudymo varžybose jis iš visų atrankos varžybų dalyvių pasirodė geriausiai ir pakilo į dešimtąją vietą bei pelnė kelialapį į finalą.

A grupėje antras buvo 22 metų Justinas Kinderis (4784 tšk.). 31 metų Tadas Žemaitis užėmė 25-ąją vietą (4456 tšk.) ir į finalą nepateko. Finale nebus ir Atėnų bei Pekino olimpinių žaidynių čempiono 30-mečio ruso Andrejaus Moisejevo. Jis A grupėje liko 28-as (4316 tšk.).

Atrankos varžybose dalyvavo 96 sportininkai, suskirstyti į tris grupes. Į šeštadienį vyksiantį finalą iš kiekvienos grupės pateko po 12 penkiakovininkų.

Penktadienį moterų atrankos varžybose kovos Laura Asadauskaitė ir Donata Rimšaitė.