REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jono Meko vizualiųjų menų centras ir Jono Meko fondas (pirmoji bendra JMVMC ir JMF paroda), bendradarbiaujant su Amerikos ir Lietuvos ambasados Ukrainoje bei Vilniaus miesto savivaldybe, Šiuolaikinio meno muziejumi Kijeve ir DOM KINO, praneša apie parodos „Iš Niujorko – su meile: Jonas Mekas, Fluxus ir Amerikos avangardinis kinas“ atidarymą, kuriame dalyvavo Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas, JAV ambasados atstovai, privataus muziejaus savininkas bei žymus verslininkas Sergey Tsupko.

REKLAMA
REKLAMA

Paroda Šiuolaikinio meno muziejuje Kijeve veikia nuo 2010 m. birželio 8 d. iki birželio 22 d. Atidaryme dalyvavo daugiau nei 60 žurnalistų iš Ukrainos ir kitų užsienio šalių. Šioje parodoje atspindima Amerikos avangardinio meno judėjimo istorija, pristatant ryškiausius avangardo kūrėjus įvairiomis medijų formomis: 16 mm kino juosta, Fluxus menu, filmų kadrais, dokumentais ir video instaliacijomis. Didžiausias dėmesys parodoje skiriamas avangardinio kino pradininko Jono Meko naujausiems darbams ir Fluxus judėjimo ryškiausiems atstovams, pavyzdžiui, Jurgiui Mačiūnui, Yoko Ono, George Brecht, Nam June Paik, Ben Vautier.

REKLAMA

Legendinis filmininkas Jonas Mekas tęsia savo novatoriškus darbus, kurdamas filmus ir video instaliacijas. Jo kūriniai buvo pristatyti Venecijos bienalėje ir P.S.1 / MoMA Niujorke. Į šią parodą įtraukta Meko daugiaekranė instaliacija „Griovimo kvartetas“ ir 16 mm filmų ciklas „Niujorkui – su meile“. Meko darbuose matomi jo plačiai pasaulyje žinomi draugai, įskaitant John Lennon, Yoko Ono, Salvador Dali, Jurgį Mačiūną, Andy Warhol, Richard Serra, Nam June Paik ir Allen Ginsberg. Taip pat bus parodytas filmas „Zefiro Torna: vaizdai ir Jurgio Mačiūno gyvenimo“ (1992) – kinematografinis Meko ilgamečio draugo ir kolegos, Fluxus menininko Jurgio Mačiūno pagarbos ženklas.

REKLAMA
REKLAMA

Parodai specialiai buvo atrinkti ypatingi 180 darbų iš Vilniaus miesto savivaldybės įsigytos Fluxus darbų kolekcijos. Kijevas – pirmasis miestas už Lietuvos ribų, kuriame eksponuojami šios kolekcijos darbai. Mačiūno readymade ženklas „No Smoking“ (1963/1973), jo bendras kūrinys su George Brecht „Iced Dice“ (1964) ir Yoko Ono „Do It Yourself“ (1966) rodo Fluxus judėjimo sąmojingą prigimtį ir galimybę kurti meną kasdieniais daiktais ir veiksmais.

Jono Meko fondas ir Dom Kino pristato pagrindinių ir įtakingiausių Naujojo Amerikos kino judėjimo (1960-aisiais – 1980-aisiais) filmų programą. Į ją įtraukti Jono Meko šedevrai  "Reminiscences of a journey to Lithuania" (1972), "In Between" (1978) ir "Award Presentation to Andy Warhol" (1964), Maya Deren charakteringi siurrealistiniai filmai "Meshes of Afternoon" (1943) ir "A Study in Choreography for Camera"(1945), žymusis Amerikos avangardo filmas – Paul Strand ir Charles Sheeler “Manhatta" (1921), Joseph Cornell, Ken Jacobs, Marie Menken, Bruce Baillie ir Stan Brakhage novatoriški darbai. Daugelis šių filmų išsaugoti Niujorko Antologijos filmų archyve, kuriame saugomas ir rodomas Nepriklausomasis ir avangardinis kinas.

Birželio 9 dieną DOM KINO parodyti J. Meko ir M. Deren (avangardinio kino kūrėja, gimusi Kijeve) filmai iš Antologijos filmų archyvo. Taigi , kaip per parodos atidarymą sakė Šiuolaikinio meno muziejaus direktorius Mikhailas Shevchenko, birželio 8 dieną Kijevo meno auditorija susipažino su trimis avangardo titanais: J. Meku, J. Mačiūnu ir M. Deren. Kartu buvo pristatyta ir Jono Meko fondo išleista Roz Bernstein ir Sh. Shapiro knyga apie SoHo įkūrimą ir raidą „Illegal Living“. Su partneriais Ukrainoje parodos kuratoriai sutarė bendradarbiauti ir ateityje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų