REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viename iš paskutinių šios kadencijos Seimo posėdyje ketvirtadienį po pateikimo pritarta tam, kad pensininkams būtų skirta trylikta pensija – kiekvienais metais po 200 eurų prie įprastai gaunamų išmokų.

Viename iš paskutinių šios kadencijos Seimo posėdyje ketvirtadienį po pateikimo pritarta tam, kad pensininkams būtų skirta trylikta pensija – kiekvienais metais po 200 eurų prie įprastai gaunamų išmokų.

REKLAMA

Seimo narių Zbignev Jedinskij ir Vandos Kravčionok registruotas įstatymo projektas numato, kad toks priedas kartą per metus gruodžio mėnesį būtų skiriamas visiems senatvės pensijos ir šalpos pensijų gavėjams.

Po pateikimo už tai numatantį įstatymo projektą balsavo 48, prieš buvo 10, o susilaikė 6 parlamentarai. Toliau projektas bus svarstomas Socialinių reikalų ir darbo komitete. O bus galutinai priimtas tuo atveju, jeigu jam dar du kartus pritars jau kitos kadencijos Seimas.

Ketvirtadienio posėdyje pristatydamas projektą Z. Jedinskij aiškino, kad šiuo metu gyventojų pensijos labai nedidelės. Vidutinė pensija siekia vos 377 eurų. Gyventojų apklausos rodo, kad vyresni gyventojai perka pigiausia prekes, turi atsisakyti nebūtinų išlaidų, taupyti vandeniui ir šilumai.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentarų diskusijose Gintarė Skaistė oponavo šiam projektui. Jos nuomone, gyventojams turi būti skiriami ne vienkartiniai priedai, o didinamos reguliarios pensijos. Viktorija Čmilytė-Nielsen apgailestavo, kad tokiais projektais prieš rinkimus papirkinėjami gyventojai.

REKLAMA

Į klausimą, iš ko bus paimta pinigų tryliktoms pensijoms, Z. Jedinskij priminė, kad opozicijos balsais buvo atmesti projektai apmokestinti bankų turtą.

Tiesa, Algirdas Sysas priminė, kad trylikta pensija būtų mokama iš „Sodros“ biudžeto, kuriame šiemet truks 50 mln. eurų. Tuo metu bankų ir kiti mokesčiai būtų mokami į valstybės biudžetą, o ne „Sodros“.

„Šis papildomas priedas būtų išmokamas kiekvienų metų gruodžio mėnesį. Senjorai turėtų galimybę papildomus pinigus išleisti gausesniam Kūčių ir Kalėdų šventiniam stalui, t.y. vidaus vartojimui, todėl neabejotinai pinigai sugrįžtų į šalies biudžetą kita forma“, – nurodoma tryliktos pensijos įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

REKLAMA
REKLAMA

Jame taip pat nurodoma, kad toks papildomo priedo modelis esą sėkmingai veikia ir kitose šalyse kaip Graikija, Ispanija, Lenkijoje.

„Dabartinės senatvės ir šalpos pensijos visai neatitinka šių dienų realijų. Milžiniškas atotrūkis tarp kainų ir vyresnio amžiaus arba neįgalių gyventojų pajamų neužtikrina galimybės žmonėms gyventi oriai. Esame tikri, kad tryliktoji pensija turės didelės teigiamos įtakos Lietuvos pensijų gavėjų būtiniausių prekių krepšeliui, o ypač per didžiąsias metų šventes“, – nurodoma rašte.

Seimo opozicijos atstovai kritikuoja tokį projektą. Jų vertinimu, žadėdami įvesti tryliktą pensiją valdantieji tiesiog papirkinėja rinkėjus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per Vyriausybės valandą Socialdemokrato Algirdo Syso paklaustas, iš kur bus imamos lėšos tryliktoms pensijoms mokėti, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis į tai tiesiai neatsakė.

Anot ministro, apie tryliktą pensiją gana nemažai buvo diskutuota pastarąjį pusmetį.

„Net ir ta 200 eurų išmoka, kuri buvo mokėta su „kovidinėmis“ lėšomis, jau apeliavo į tryliktos pensijos tam tikrą statusą. Ir atrodo, kad panašų variantą būtent siūlo lenkų politikai.

Dabar šiuo atveju trylikta pensija yra keliolikoje Europos Sąjungos valstybių. Ir mes kai kalbam apie galimą jos buvimą mūsų šalyje, iš tiesų tai labai susieta su tuo, kas bus valdžioje ir priims tuos sprendimus“, – sakė L. Kukuraitis.

Jo nuomone, galutinį sprendimą dėl tryliktos pensijos priims jau naujas Seimas.

„Bet tai, kad šita pensija yra kelių partijų programoje, tai iš tiesų apie ją reikia diskutuoti. Ir kai Vyriausybės bus paprašyta išvados, mes ją atsakysim, kaip Vyriausybė vertina šitą siūlymą“, – paaiškino ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų