REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjis Lietuvos keliuose – intensyvus. Didmiesčiuose automobiliais į gatves išvažiuoja naujieji miestų gyventojai, vaikai ir studentai grįžta į mokymo įstaigas, todėl transporto priemonių gatvėse žymiai daugiau. Pareigūnai perspėja, kad rugsėjo mėnesį keliuose bus skiriama daugiau dėmesio pėstiesiems, dviratininkams. Bus siekiama užtikrinti saugų eismą. 

Rugsėjis Lietuvos keliuose – intensyvus. Didmiesčiuose automobiliais į gatves išvažiuoja naujieji miestų gyventojai, vaikai ir studentai grįžta į mokymo įstaigas, todėl transporto priemonių gatvėse žymiai daugiau. Pareigūnai perspėja, kad rugsėjo mėnesį keliuose bus skiriama daugiau dėmesio pėstiesiems, dviratininkams. Bus siekiama užtikrinti saugų eismą. 

REKLAMA

„Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ buvo kalbama apie tai, kokios yra didžiausios problemos, su kuriomis susiduriama keliuose. Kalbėta apie nesaugų greitį, išmaniųjų įrenginių naudojimą vairuojant. 

Laidos „Reidas TV“ ilgametis kūrėjas Gintaras Vaičekauskas pastebėjo, kad keliuose vairuotojai nevengia naudoti telefonų, todėl ir kyla pavojus kelyje: „Žmonės nėra atsipalaidavę – žmonės nebuvo susikaupę. Kaip puslapio administratorius, gaunu filmuotos medžiagos, kuri padaryta nusikalstant. Tai reiškia, medžiaga daryta vairuojant, naudojant mobiliuosius telefonus.“

Susisiekimo ministerijos vyriausiasis patarėjas Vidmantas Pumputis atkreipė dėmesį, kad vairuotojai jau yra įpratę naudotis mobiliaisiais telefonais vairuojant.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmogus telefonu įpranta naudotis spūstyje. Pajuda, vėl grįžta į įrenginį. Kai užsidega žalias šviesoforo signalas, dalis vairuotojų lieka išmaniojoje erdvėje. Tą įpratimą vairuotojai patys sau leidžia toleruoti. Vairuotojas pateisina netinkamą elgesį ir tai mato daugelio šalių ekspertai. Tai sukelia daug pasekmių“, – sakė V. Pumputis.

REKLAMA

Sprendžiant problemas reikalingas visuomenės įsitraukimas

Policijos pareigūnai keliuose imasi įvairių priemonių tam, kad kiekvienas eismo dalyvis jaustųsi saugus. Įrengiami ir vidutinio greičio matuokliai, statomi trikojai greičio matuokliai. Pasitelkiamos ir išmaniosios vaizdo stebėjimo kameros. 

Anot V. Pumpučio, net ir su tokiu inventoriumi pareigūnai negali pilnai išspręsti problemų. Reikalingas ir visuomenės įsitraukimas: „Be visuomenės įsitraukimo sprendžiant šias problemas toli nenueisime. Sprendžiant gilumines problemas, reikia intensyvinti kontrolę dėl greičio įvairiomis priemonėmis. Išmanūs prietaisai dabar jau ateina ir vykdo kontrolę.

REKLAMA
REKLAMA

Jau ir dabar pajutome, nes šiais metais atsirado daugiau prietaisų. Sulaukiama ir nuomonės, kad pernelyg dažnai kontroliuojama. Tačiau tai yra vienas iš instrumentų norint pakeisti elgseną.“

Tiesa, G. Vaičekauskas tikina, kad neseniai pradėti naudoti trikojai greičio matuokliai suerzino vairuotojus: „Tu turi vairuoti taip, kad nebijotum nei dvikojo, nei trikojo greičio matuoklio. Tu turi vairuoti taip, kad kitiems netrukdytum. Trikojai tikrai suerzino vairuotojus.“

Jis taip pat prisiminė ir galimybę užregistruoti įvairius pažeidimus elektroniniu būdu per e. policijos platformą. Tiesa, dėl šios sistemos nuskambėjo ir kritika, kad procesai užtrunka per ilgai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Pumputis patikino, kad jeigu pranešimai užregistruoti tinkamai, pareigūnai išvadas turėtų pateikti gana greitai: „Jei pranešimai pateikiami tinkamai, išvados taip pat pateikiamos operatyviai. Galbūt kažkoks informacijos trūkumas – būna tokių atvejų. Į tai reaguojama ir skiriamos ne mažos pajėgos tam.“

Policija įspėja – rugsėjį bus vykdomi specialūs patikrinimai

Rugsėjo 1-oji – ne tik naujų mokslo metų pradžia, bet ir metas, kuomet iš vairuotojų reikalaujama itin didelio atidumo. Policija informuoja, kokie gi patikrinimai vyks artimiausiu metu, o taip pat įspėja – nepraleidus asmens, einančio per pėsčiųjų per perėją, užsidirbsite ne tik baudą, bet ir galite prarasti vairuotojo pažymėjimą.

REKLAMA

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininkė Laura Salokaitė naujienų portalui tv3.lt. teigė, kad policijos darbas, kaip ir visuomet, nebus atsiejamas nuo greičio kontrolės ir eismo saugumo užtikrinimo.

Be to, prasidėjus mokslo metams, taip pat didelė kontrolė rugsėjo mėnesį bus vykdoma ir prie mokyklų.

„Greičio kontrolė ir eismo saugumo užtikrinimas yra kasdienis policijos darbas, todėl šios priemonės bus vykdomos ir rugsėjo mėnesį.

Taip pat visą rugsėjo mėnesį bus skiriamas dėmesys sustiprintai eismo kontrolei prie ugdymo įstaigų, vairuotojų pareigų pėstiesiems vykdymo kontrolei", – teigė pareigūnė.

Daugiau apie tai, kokie patikrinimai bus vykdomi skaitykite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų