73
Kauno „Žalgiris“ - Bambergo „Brose“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo trečiąją pergalę Eurolygoje. Savo aikštėje kauniečiai 86:72 palaužė Bambergo „Brose“. Prie antrojo kėlinio pabaigoje ir trečiojo kėlinio pradžioje vykusio spurto labiausiai prisidėjo net penkis tritaškius sumetęs gynėjas Kevinas Pangosas.

73

Žalgiriečiai nesunkiai perkando Vokietijos čempionų riešutėlį. Antrajame kėlinyje žibalo į ugnį įpylė Kevinas Pangosas, pataikęs keturis tritaškius metimus iš eilės. Trečio kėlinio pabaigoje Lietuvos čempionai jau turėjo susikrovę 18 taškų persvarą ir neabejojo savo pergale.

"Žalgiris": P. Jankūnas - 23 (9 atkovoti kamuoliai), K. Pangosas - 19 (6/12 tritaškiai, 6 rezult. perdavimai) , L. Westermannas - 10, B. Motumas - 8, A. Lima ir E. Ulanovas - po 7, L. Lekavičius - 6, A. Milaknis - 4, A. Kavaliauskas - 2.

"Brose": D. Theisas - 15, J. Strelniekas - 14, F. Causeuras - 12, N. Zisis - 10.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Pirmoji „Žalgirio“ ataka – lyg iš vadovėlio. Augusto Lima pelnė du taškus su pražanga ir realizavo baudos metimą.

Rungtynių pradžia buvo nerezultatyvi. Sužaidus penkias minutes rezultatas buvo 8:9 Vokietijos čempionų naudai.

Abi ekipos įsižaidė, pataikė po keletą tritaškių ir po pirmųjų 10-ties minučių „Žalgiris“ atsilikinėjo 18:22. Sunkiai sekėsi sustabdyti varžovų prancūzą Fabieną Causeurą, kuris jau per pirmąjį kėlinį pelnė 9-is taškus ir pagerino savo sezono vidurkį (7,5 taško per rungtynes).

Antras kėlinys

Situacija aikštėje per daug nesikeitė: abi komandos rungtyniavo apylygiai, o po trijų antrojo kėlinio minučių aikštės šeimininkai atsilikinėjo 27:28.

„Žalgiriui“ pavyko pagyvinti žaidimą, gerai „vaikščiojo“ kamuolys, varžovai kiek strigo ir kauniečiai įgijo penkių taškų persvarą 35:30.

Kevinas Pangosas, tarsi Šarūnas Jasikevičius rungtynėse su JAV, smeigia tris tritaškius per tiek pat atakų ir „Žalgiris“ tolsta 44:34.

Dar vienas K. Pangoso tritaškis su antrojo kėlinio sirena ir rezultatas prieš pertrauką 47:39.

Trečias kėlinys

Kažkas nerealaus: Paulius Jankūnas ketvirtį pradėjo tolimu šūviu, tada A. Lima įspūdingai nugesino varžovą ir jau penktąjį savo tritaškį įkalė Kevinas Pangosas! (53:39)

Varžovai buvo priartėję iki 10-ties taškų, tačiau „Žalgirio areną“ vėl atgaivino tikslus Edgaro Ulanovo tolimas metimas.

„Žalgiris“ nesustojo, puikiai žaidė Augusto Lima ir prieš lemiamą ketvirtį aikštės šeimininkai pirmavo 71:55.

Ketvirtas kėlinys

Žaidimas paskutiniame ketvirtyje išsilygino, tačiau „Brose“ į didesnį šturmą pakilti nesugebėjo ir, sužaidus kiek mažiau nei keturias minutes, „Žalgiris“ pirmavo 77:63.

Kauniečiai bandė numušti rungtynių tempą, varžovai skubėjo, jiems reikėjo kuo greičiau tirpdyti deficitą. Daug kamuolių buvo įmetami į baudos aikštelę, kurioje buvo Paulius Jankūnas, o šis provokavo vieną pražangą po kitos.

Varžovams pakilti į lemiamą šturmą taip ir nepavyko, kauniečiai šventė trečiąją pergalę šiame sezone.

Prieš rungtynes

Prieš susitikimą „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius žemai lenkė galvą prieš būsimą varžovą: Ruošiamės šiai dvikovai kaip ir visoms. Specifiniai metai – negalime žaidėjų pervarginti, galbūt atsiras toks periodas sezone, kai galima bus daugiau padirbėti, bet tai ne dabar, - kalbėjo Šaras.

„Brose“ yra viena protingiausių, patyrusių, krepšinį gerai išmanančių ir žaidžiančių komandų Eurolygoje. Su kamuoliu einama į teisingas vietas, kamuolys gerai įžaidžiamas, priimami protingi sprendimai. Komandoje yra daug žaidėjų, kurie Eurolygoje rungtyniauja daugiau nei penkerius metus, kiti kartu ilgai žaidžia. Tai padeda. Su šiuo treneriu jie pastaraisiais metais demonstruoja bene geriausią krepšinį. Laukia rimta kova“, - kalbėjo „Žalgirio“ strategas.

Kol kas šiame sezone kauniečių gretose lyderio vaidmens nesikrato Brockas Motumas, renkantis po 14,4 taško ir 4 atkovotus kamuolius per rungtynes. Antras pagal rezultatyvumą – Paulius Jankūnas (vid. 12,9 taško).

Varžovų ekipoje išsiskiria po 15 taškų renkantis Darius Milleris, jam geriausiai talkina Nicolo Melli su 12 taškų per rungtynes.