REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praūžus pūgoms ir šalčiams ant daugelio stogų susiformavo didesni ar mažesni varvekliai, o šie, jei specialiai nenuimami, krisdami gali sužaloti praeivius.

Praūžus pūgoms ir šalčiams ant daugelio stogų susiformavo didesni ar mažesni varvekliai, o šie, jei specialiai nenuimami, krisdami gali sužaloti praeivius.

REKLAMA

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės traumatologas Artūras Zubrickas tikina, kad šiais metais jam dar neteko gydyti pacientų patyrusių traumą dėl krentančio varveklio. Medikas tikisi, kad ir neteks sutikti tokio paciento, nes ant galvos užkritęs varveklis gali ir mirtinai sužaloti žmogų.

Skatina apsižiūrėti einant gatve

Gydytojas A. Zubrickas skatina einant palei pastatus, kartais pažvelgti į pastatų stogus. Ten gali kyboti varvekliai. Medikas perspėja, kad ant šaligatvio pastebėjus jau nukritusio ledo gabalėlius nereikėtų atsipalaiduoti. Ledas gali kristi dar kartą.

„Dažniausiai pasitaiko muštinės žaizdos, galvos smegenų sukrėtimas, kaukolės lūžis. Priklausomai nuo varveklio dydžio nelaimė gali pasibaigti ir mirtimi.

REKLAMA
REKLAMA

Gavęs didelį smūgį per galvą žmogus gali netekti sąmonės. Gali sutrikti atmintis, atsirasti  skausmas. Atsikvošėjus gali nieko ir nebūti ir tik po to pradeda pykinti, skaudėti galvą, gali sutrikti pojūčiai, rega“, – varveklių pavojus vardija traumatologas.

REKLAMA

Gresia ir  baudos

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas teigia, kad dažnai į sniego sankaupas ir varveklius žiūrima kaip į nerimtą problemą.

„Tačiau pasekmės dėl jų nuošliaužų gali būti tragiškos tiek nekilnojamo turto turėtojams, tiek niekuo dėtiems praeiviams. Labai prašome pastatų ir kitų masyvių konstrukcijų savininkų pasirūpinti savo turto ir aplinkinių saugumu“, – sako A. Bužinskas.

Pastatų prižiūrėtojai ar naudotojai privalo nuvalyti stogo atbrailą, kad ant jos nebūtų pavojingų varveklių. To nepadarius gali grėsti baudos nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų.

Už Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus numatyta bauda nuo 20 iki 140 eurų, už priemonių žmonėms apsaugoti, avarijai išvengti nesiėmimą ar įstatyme nustatytų prievolių nevykdymą įvykus naudojamo statinio avarijai, paaiškėjus, kad statinio būklė kelia pavojų statinyje ar arti jo esančių žmonių sveikatai, gyvybei ar aplinkai, skiriama bauda statinio naudotojams ir (ar) statinio techniniams prižiūrėtojams nuo 300 iki 1500 eurų, statinio techniniams prižiūrėtojams – juridiniams asmenims nuo 1000 iki 5000 eurų; ypatingojo statinio atveju skiriama bauda nuo 2000 iki 10 000 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų