varvekliai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „varvekliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „varvekliai“.

Vilniečiai turėtų saugotis – bet kur palikti automobilį yra pavojinga

Prasidėjus atodrėkiui vilniečiai turėtų būti apdairesni – didelį pavojų kelia ant stogų susiformavęs ledas ir sniego luitai. Krisdami varvekliai ir ledo luitai gali sužaloti žmones, be to pavojinga ir arti namų palikti automobilius. Antradienį apie 11 val. policijai pranešta apie incidentą Vilniuje, Savanorių pr. Nuo penkiaaukščio šlaitinio stogo nuslinkęs ledas ir sniegas apniokojo kieme stovintį lengvąjį automobilį. Pasisekė, kad nuošliauža nekliudė žmonių.

Įspėja apie šiomis dienomis tykančius pavojus: būkite budrūs

Lietuvoje tęsiantis gausiam snygiui, o lauko temperatūrai šiek tiek atšilus susiduriama ne tik su apsunkintomis kelių eismo sąlygomis, bet ir su ant stogų besikaupiančio sniego bei besiformuojančių varveklių problema. Daugiabučių administravimo ir priežiūros įmonės „Civinity Namai“ pastatų administravimo skyriaus vadovas Arūnas Armanavičius įspėja, kad sniego ir varveklių valymo darbai turi būti atliekami visuose pastatuose ir ragina gyventojus būti budriais.
2024-01-23

Nelaukite, kol sniegas ir ledas patys nutirps: už netvarką gali skirti 600 eurų siekiančią baudą

Šaltuoju sezonu nuo sniego ir ledo tenka valyti ne tik kelius, bet ir pastatus. Pavojingi varvekliai ar sniego luitų nuošliaužos gali būti taip pat pavojingos sveikatai ar net gyvybei. Už jų nešalinimą arba neatsakingą šalinimą gali grėsti kelis šimtus siekiančios baudos. Prižiūrėti ir nuo sniego bei ledo valyti pastatus privalo jų savininkai arba administratoriai. Tvarkoma teritorija turi būti saugiai aptverta, o sniegas šalinamas laikantis tam tikrų reglamentų.
2023-01-12

Kitais metais – nauji ir netikėti mokesčiai pajūryje: tai turėtų paliesti daugybę gyventojų

Šiuo metu galiojančiose Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse nėra įpareigojimo nuo namų stogų šalinti varveklius ir susikaupusį sniegą. Tačiau jau pateiktas taisyklių pakeitimo projektas ir toks įpareigojimas atsiras kitais metais. Tokiu atveju gyventojams gali tekti mokėti ir varveklių mokestį. Šiuo metu namo administratoriai varveklių gali nešalinti, nebent jie kelia grėsmę aplinkinių sveikatai, gyvybei ir turtui.

Pamatęs, kas slepiasi aukštai ant stogo, vilnietis pasibaisėjo: įspėja visus

Žiema kaip reikiant įsisiautėjo. Kasdienybe tapo ne tik sniego valymas, bet ir kabantys varvekliai. Vilnietis Arūnas pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti milžiniško dydžio varvekliai. Vyras sako, kad tik laiko klausimas, kada tokie varvekliai užkris kam nors ant galvos ir sukels pavojų sveikatai ar net gyvybei.  Tokie didžiuliai varvekliai užfiksuoti Švitrigailos gatvėje. Pasak jo, dar įspūdingesni varvekliai pakibę Ševčenkos gatvėje.
2022-12-15

Perspėja dėl gyventojų sveikatos ir turto: prišaldyti varvekliai nuo rytojaus gali pradėti kristi

Ši žiema išties išskirtinė savo šalčiu, gausiu snygiu ir, žinoma, varvekliais. Tačiau jau nuo rytojaus Lietuvoje dienomis šils, pašildys saulė ir varvekliai pradės tirpti ir kristi. Medikai perspėja – varvekliai labai pavojingi. O draudikai ragina saugoti ne tik sveikatą, bet ir turtą –  automobilius. Kokią žalą gali padaryti varveklis? Įspūdingi varvekliai dabar, rodos, tvirtai įsikibę laikosi už daugiausia senų pastatų šlaitinių stogų kraštų ir lietaus latakų.
Aktualijos 2021-02-19

Traumatologas įspėja: pažiūrėkite, kur kybo varvekliai – jų krytis gali būti mirtinas

Praūžus pūgoms ir šalčiams ant daugelio stogų susiformavo didesni ar mažesni varvekliai, o šie, jei specialiai nenuimami, krisdami gali sužaloti praeivius. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės traumatologas Artūras Zubrickas tikina, kad šiais metais jam dar neteko gydyti pacientų patyrusių traumą dėl krentančio varveklio. Medikas tikisi, kad ir neteks sutikti tokio paciento, nes ant galvos užkritęs varveklis gali ir mirtinai sužaloti žmogų.

Varvekliai kelia grėsmę ne tik sveikatai: nenuėmus – tūkstantinės baudos

Prasidėjus atodrėkiui, į ligoninių priimamuosius vienas po kito ėmė plūsti paslydusieji, susilaužę rankas, kojas ar traumavę kitas kūno vietas. Slidu ir keliuose – neišvengta nelaimių. Be to, pavojų ėmė kelti ir nuo stogų pakibę masyvūs varvekliai, galintys pridaryti nepataisomos žalos žmogaus sveikatai. Deja, styrančius milžiniškus ledo gabalus ne visi namų valdytojai sugeba neutralizuoti – apsileidėlių laukia milžiniškos baudos.

Gyventojai sulaukė sąskaitų už varveklius – nesusitvarkiusiems gresia baudos iki 1,5 tūkst. eurų

Ant namų kabantys varvekliai ne tik džiugina praeivių akis, bet ir kelia pavojų. Todėl namų savininkai ar daugiabučių administratoriai privalo nedelsdami juos pašalinti. Šie suskubo tai padaryti, tad gyventojai sulaukė pirmųjų sąskaitų už varveklius, kurios juos papiktino. Tačiau namo administratorius tikina, kad nemažai atsieina įranga, kuri reikalinga varveklius nudaužyti.
2021-01-17

Mėgstantiems skanauti varveklius – meteorologės įspėjimas: „Prašau, nedarykite to“

Kaip reikiant atšalus orams tikrai susidaro ne vienas varveklis. Juos ypač mėgsta nusilaužti ir paragauti vaikai, bet to kartais neatsisako ir suaugusieji. Nors atrodo, kad varveklis yra tik suledėjęs vanduo, meteorologė įspėja – neapsigaukite. Socialiniame tinkle „TikTok“ paplito amerikietės meteorologės Katie Nicolaou vaizdelis, kuriame ji visus perspėja, kodėl negalima valgyti varveklių.
2021-01-15
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų