„Trakų“ futbolininkai metė rimtą iššūkį Belgrado „Partizan“ klubui, tačiau du praleisti įvarčiai standartinių padėčių metu neleido Lietuvos komandai peržengti serbų barjero.

Birželio mėnesio pabaigoje prie „Trakų“ prisijungęs saugas Donatas Kazlauskas iš karto tapo svarbia komandos dalimi ir žaidė visose šešeriose šio sezono Europos lygos rungtynėse. Visas 90 minučių atsakomajame mače su Serbijos grandu žaidęs futbolininkas pripažino varžovų pajėgumą, tačiau apgailestavo, kad mačo scenarijus galėjo susiklostyti visai kitaip, jei ne apmaudus praleistas įvartis paskutinės svečių pirmojo kėlinio atakos metu.

„Manau, iš šitų rungtynių galėjome išspausti tikrai daugiau, ypač tada, kai jie gavo raudoną kortelę. Buvo 1:1, bet tikrai galėjome įmušti tuos du įvarčius. Jie, manau, pranašesni visa galva, bet viską lėmė tokios nelaimingos dvi standartinės situacijos – tiek Serbijoje, tiek čia. Paskutinę pirmojo kėlinio Vilniuje minutę praradome koncentraciją. Praleidome du tokius pat įvarčius. Labai gaila“, – po susitikimo Vilniuje teigė 24-erių metų saugas.

Įdomus sutapimas: būtent 53-iąją minutę buvo parodytos raudonos kortelės tiek pirmajame, tiek antrajame „Partizan“ bei „Trakų“ ekipų mače. Tiesa, po Modesto Vorobjovo pašalinimo serbai akivaizdžiai perėmė mačo kontrolę į savo rankas ir pelnė įvartį, o Lietuvos komandai po Seydouba Soumah išvarymo iš aikštės per daugiau nei pusvalandį nepavyko susikurti pavojingų progų.

Akistatos scenarijus Vilniuje priminė praėjusio sezono Europos lygos trečiojo atrankos etapo rungtynes su Tetovo „Škendija“. Tada „riteriai“ nuo 62-osios minutės turėjo dviejų žaidėjų persvarą, tačiau įtvirtinti turėto įvarčio pranašumo taip ir nesugebėjo.

D. Kazlauskas pripažino, kad kiekybinė persvara, žaidžiant su pajėgesniu varžovu, Lietuvos klubams neretai sukelia bėdų: „Negalėjimas žaisti „pirmuoju numeriu“ yra Lietuvos komandų ir rinktinės problema, nemokame taip rungtyniauti. „Antruoju numeriu“ mums galbūt yra lengviau išeiti į kontratakas ir jose kažką išspausti.“

Vis dėlto šio sezono „Trakų“ pasirodymas Europos lygoje buvo išties neblogas, nepaisant to, jog iš kovų tarptautiniame fronte buvo pasitraukta antrajame, o ne trečiajame etape, kaip tai nutiko pernai.

Senosios sostinės klubas po netikėtai atkaklios kovos eliminavo „Cefn Druids“ ekipą iš Velso bei privertė pasiduoti favoritais laikytus Pavlodaro „Irtyš“ futbolininkus iš Kazachstano. A lygos atstovų pasirodymas viršijo lūkesčius ir serijoje su „Partizan“. Lygiosios Vilniuje papildė Lietuvos kraitį UEFA šalių koeficientų lentelėje.

Prie gero šio sezono „Trakų“ pasirodymo tarptautiniame fronte prisidėjo ir D. Kazlauskas, pelnęs svarbų įvartį Velse. Beveik penkis sezonus „Atlantui“ atstovavęs kretingiškis dabar klausosi specialisto iš Ispanijos Kibu Vicuna nurodymų, kurio propaguojamas žaidimo stilius skiriasi nuo to, su kokiu futbolininkui teko susidurti uostamiestyje.

„Viskas priklauso nuo to, kaip sekasi rungtyniauti pačiam. Neblogų sezonų buvo ir „Atlante“. „Trakuose“ skiriasi taktika, bet kiekvienam futbolininkui maloniau laikyti kamuolį ant žemės“, – pasakojo „Trakų“ naujokas.