„Trakai“ laimėjo Škotijoje, Marijampolės „Sūduva“ atsilaikė Baltarusijoje, o Klaipėdos „Atlantas“ patyrė gėdą Kazachstane. Taip pirmąsias UEFA Europos lygos kvalifikacinio turnyro rungtynes sužaidė trys Lietuvos klubai.

Almatos „Kairat“ (Kazachstanas) – Klaipėdos „Atlantas“ 6:0 (4:0)

Pirmieji į kovą stojo klaipėdiečiai. Jie rungtynes pradėjo 17:45 valandą Lietuvos laiku. Varžovas – „Kairat“. Kazachstano komandas kapitonas – žinomas rusas Andrey Arshavinas.

Svečiai atsilaikė iki 21-osios minutės. Tada keli „Atlanto“ gynėjai grubiai suklydo ir įvartį pelnė Gerardas Gohou (1:0).

26-ąją minutę Domantas Šimkus baudos aikštėje neleistinai sustabdė Georgy Zhukovą. 11 metrų baudinį realizavo A. Arshavinas (2:0).

30-ąją minutę rezultatas tapo 3:0. G. Gahou dešinėje pergudravo kelis klaipėdiečius, atliko perdavimą prie tolimojo virpsto, o ten į tuščius vartus įmušė Ivo Ilicevičius (3:0).

Vėliau iš toli pavojingai smūgiavo D. Šimkus. Kamuolys prašvilpė greta virpsto.

4:0. Prieš „Atlanto“ vartininką Deividą Mikelionį išbėgo trys šeimininkų futbolininkai. Įvartį iš kairiojo krašto pelnė A. Arshavinas (4:0).

Šeimininkai įmušė penktąjį. 50-ąją minutę Vytas Gašpuitis baudos aikštelėje pagriovė I. Ilicevičių. Nuo 11 metrų žymos pasižymėjo G. Gahou (5:0).

56-ąją minutę netoli tikslo buvo „Atlantas“. Į skersinį šovė Yuriy Vereschakas.

„Kairat“ turėjo dar kelis pavojingus momentus, kartą nukreipė kamuolį į vartus, bet įvartis nebuvo įskaitytas. Kazachams tikslą pavyko pasiekti 73-ąją minutę. Smūgiu iš toli pasižymėjo I. Ilicevičius (6:0).

Almatos komanda galėjo pasižymėti ir daugiau, bet rungtynės baigėsi 6:0.

Soligorsko „Shakhtyor“ (Baltarusija) – Marijampolės „Sūduva“ 0:0

Marijampoliečiai mačą pradėjo 19 valandą Lietuvos laiku.

Šeimininkai pirmosios atakos metu turėjo progą. Teko paprakaituoti „Sūduvos“ vartininkui Ivanui Kardumui.

8-ąją minutę iš maždaug 25 metrų mušė Ovidijus Verbickas. Galingas spyris sudrebino „Shakhtyor“ vartų virpsto ir skersinio sandūrą. Po penkių minučių O. Verbickas dar kartą netiksliai smūgiavo iš toli.

Vėliau komandos apsikeitė keliais pavojingais momentais, bet pirmasis kėlinys baigėsi 0:0.

Antrojoje rungtynių dalyje „Sūduvai“ teko atlikti priverstinį keitimą. Vietoje traumą patyrusio Henri Junioro Ndongo aikštėje pasirodė Marius Činikas.

Antrajame kėlinyje marijampoliečiai gynėsi. Ypač vargo rungtynių pabaigoje, tačiau atsilaikė – 0:0.

„Shakhtyor“ į vartus mušė 26 kartus, „Sūduva“ – šešis. Baltarusiai į vartų plotą pataikė aštuonis sykis ir kėlė tiek pat kampinių. Ties šiomis Marijampolės komandos statistikos grafomis po rungtynių degė nuliai.

Perto „St. Johnstone“ (Škotija) – „Trakai“ 1:2 (1:2)

„Trakai“ iš Lietuvos komandų rungtynes pradėjo vėliausiai – 21.45 val. Lietuvos laiku.

Svečiai netruko išsiveržti į priekį. 14-ąją minutę po Valdemaro Borovskio perdavimo kamuolį į vartus nukreipė Maksimas Maksimovas.

26-ąją minutę gerą progą turėjo, bet ja nepasinaudojo į vartus nepataikęs Grahamas Cumminsas.

32-ąją minutę po Liamo Craigo pakelto kampinio įmušė Joe Shaughnessy.

Lygus rezultatas ilgai neišsilaikė. 36-ąją minutę fantastišką įvartį po Oscaro Dorley perdavimo pelnė Vaidotas Šilėnas. Tikslus „Trakų“ futbolininko smūgis sužavėjo škotus, kurie negailėjo pagyrų.

Rungtynių herojus mačo nebaigė. Jam 82-ąją minutę parodyta antroji geltona kortelė.

„Trakų“ laukė sunki dvikovos pabaiga. Dar vieną šansą turėjo G. Cumminsas, bet puikiai sužaidė lietuvių vartininkas Ignas Plūkas. Trakiškiai atsilaikė.