REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aštuoniolikmetis amerikietis po paralyžiaus iš naujo mokosi vaikščioti – dėl smulkios klaidos banglenčių sporto pamokos metu ištiko tragedija

Aštuoniolikmetis amerikietis po paralyžiaus iš naujo mokosi vaikščioti – dėl smulkios klaidos banglenčių sporto pamokos metu ištiko tragedija

REKLAMA

Aštuoniolikmetis Devinas Gildneris iš JAV liepos mėnesį Kalifornijoje mokėsi banglenčių sporto, kai jam staiga pradėjo skaudėti nugarą.

Po kelių valandų jis jau nebejautė kojų ir buvo skubiai išvežtas į ligoninę. Po kelias dienas trukusių tyrimų gydytojai jam diagnozavo banglentininkams būdingą mielopatiją.

Tai – retas sutrikimas, kurio metu per stipriai ištempiama nugara ir taip nutrūksta kraujo ir deguonies tiekimas į stuburą. D. Gildneris šiuo metu yra paralyžiuotas iki juosmens ir iš naujo mokosi vaikščioti fizioterapijos užsiėmimuose.

Po retos traumos sukelto paralyžiaus paaugliui tenka iš naujo mokytis vaikščioti, rašoma dailymail.co.uk. Aštuoniolikmetis Devinas Gildneris lankydamasis pas senelius liepos mėnesį Kalifornijoje mokėsi banglenčių sporto, kai gulėdamas ant banglentės staiga pajuto nugaros skausmą.

REKLAMA
REKLAMA

Kol automobiliu buvo parvežtas atgal namo, jis jau nebejautė kojų, praneša „Orange County Register“. Jis buvo skubiai išvežtas į ligoninę, kur gydytojus jo būklė apstulbino.

REKLAMA

Po keletą dienų trukusių tyrimų Gildneriui buvo diagnozuota bangletininkams būdinga mielopatija – reta stuburo trauma, kuri dažniausiai ištinka pradedančius sportininkus, dar gerai neišmokusius išlenkti nugaros.

Dėl šios traumos nutrūksta deguonies tiekimas į stuburą ir, kai kuriais atvejais, žmonės lieka paralyžiuoti visam gyvenimui. 

D. Gildneris užaugo Kalifornijoje, 115 mylių nuo Los Andželo, o į Šiaurės Karolinos valstiją jo šeima persikėlė vėliau, todėl vaikinas atsimena, kaip jo tėtis ir dėdės užsiimdavo banglenčių sportu.

Mokyklos baigimo proga, prieš vaikinui pradedant studijuoti universitete, tėvai jam ir broliui Liamui (14) padovanojo kelionę į Kaliforniją. D. Gildneris su broliu užsirašė į banglenčių sporto pamokas – tragiškas incidentas įvyko būtent pirmosios pamokos metu.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių D. Gildneris, pajutęs nugaros skausmą, pamanė, kad tai – nieko rimto. Jis pradėjo suprasti, kad kažkas ne taip, kai ėmė nebejausti kojų. „Tuo metu labai išsigandau.“ – „Orange County Register“ sakė jis. – „Pagalvojau – kaip keista. Nebejaučiu kojų. Tada pradėjau panikuoti.“

D. Gildneris buvo greitosios pagalbos išvežtas į „Long Beach Memorial Medical Center“, kur jam buvo atlikta kompiuterinė tomografija. Šio tyrimo rezultatai nerodė jokios stuburo traumos ir jokios infekcijos. Gydytojai niekaip negalėjo išsiaiškinti, kas sukėlė paralyžių – įvairūs tyrimai jam buvo atliekami dar daugelį dienų. Galiausiai, po beveik dviejų savaičių, pagaliau buvo patvirtinta diagnozė: banglentininkų mielopatija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Banglentininkų mielopatija yra retas stuburo sužeidimas, kuris įvyksta tuomet, kai nugara yra per stipriai ištempiama. Kai taip nutinka, į stuburą vedanti kraujagyslė tampriai susisuka ir taip sutrinka kraujo ir deguonies tiekimas į stuburą.

Taip dažniausiai nutinka sveikatos problemų neturintiems pradedantiesiems banglentininkams, nes jie dar nėra įpratę išlenkti nugaros irdamiesi ant banglentės. Po šios traumos paprastai pilnai atsigaunama, bet kai kuriais atvejais žmonės lieka paralyžiuoti visam gyvenimui.

Anot 2016 metais Vokietijoje atlikto tyrimo, kuriam vadovavo „Landstuhl Regional Medical Center“, pasaulyje tokių atvejų žinoma tik 64. Dr. Kimberly BeDell, „Miller Children's Hospital Long Beach“ pediatrijos reabilitacijos medicinos direktorė, kalbėdama su „Orange County Register“ teigė, kad tai – pirmasis jos matytas ir gydytas banglentininkų mielopatijos atvejis.

REKLAMA

Šiuo metu D. Gildneris šešias dienas per savaitę gydomas fizioterapija, veiklos terapija ir vandens terapija. Anot „Orange County Register", prieš dvi savaites D. Gildneris pasiekė svarbų užsibrėžtą tikslą: savarankiškai nuėjo 75 metrus.

„Įgavau daug kantrybės, ypač pačiam sau.“ – sakė jis. – „Terapijos užsiėmimuose stengiuosi 110 procentų ir labai džiaugiuosi mažomis savo pergalėmis bei rungtyniauju pats su savimi.“

Jis priduria, kad žino, jog jo trauma tebuvo nelaimingas atsitiktinumas, todėl savęs gailėtis ar graužtis jis neketina.

„Manau, kad man neblogai sekasi būtent dėl to.“ – sako jis. – „Situacija tikrai nekokia. Bet negaliu sėdėti nieko neveikdamas šešis mėnesius. Taip tikrai neatsigausiu po traumos.“

REKLAMA

Gyd. BeDell sako, kad geras ženklas tas, kad D. Gildneris žemiau juosmens po truputį atgauna pojūčius.

„Jo požiūris tikrai nuostabus... Jis labai sunkiai dirba, akivaizdu, kad tai – tikras atletas.“ – pasakojo ji. – „Kai reikia užsiimti terapija ir sunkiu darbu, net kai būna labai pavargęs, jis stengiasi iš visų jėgų.“

D. Gildneris šiuo metu jau yra išleistas iš ligoninės ir reabilitaciją tęsia namie, Šiaurės Karolinos valstijoje. Jo šeima vaikino gydymo išlaidoms padengti įsteigė „GoFundMe“ puslapį. Trečiadienio popietę iš siekiamų 50 000 dolerių jau buvo surinkta 30 000.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų