„Tour of Missouri“: T. Vaitkus neatsilieka

4 etape, kurį laimėjo ir lyderiu tapo argentinietis J. J. Haedo („Saxo Bank“), nurungęs norvegą Thorą Hushovdą („Cervélo“), iš lenktynių pasitraukė Markas Cavendishas. Tomas Vaitkus finišavo 37-as ir viena pozicija nutolo nuo lyderių.

Lenktynes paliko Markas Cavendishas

Britas Markas Cavendishas, atstovaujantis komandai „Columbia“ ir lyderiavęs 1 ir 2 etapuose, 3 etape neteko pranašumo prieš Thorą Hushovdą, o 4 etape pasitraukė iš lenktynių. Pasitraukimo priežastimi įvardinamas plaučių uždegimas.

Naujas lyderis

Argentinietis J. J. Haedo („Saxo Bank“), 4 etapo distancijoje „St. James – Jefferson City“ (175,7 km) aplenkęs norvegą Thorą Hushovdą („Cervélo“) ir italą Dario Cataldo („Quick Step“), tapo 4 etapo laimėtoju ir užėmė 1 vietą lyderių lentelėje, kurioje norvegas yra antras, bet nenusileidžia naujajam lyderiui nei viena sekunde:

1. Juanas Jose Haedo (ARG/Saxo Bank) 15 val. 35 min. 8 sek.

2. Thoras Hushovdas (NOR/Cervélo) 15 val. 35 min. 8 sek.

3. Dario Cataldo (ITA/Quick Step)                          +18 sek.

4. Moises Aldape Chavezas (MEX/Team Type 1)   +18 sek.

5. Michaelis Friedmanas (USA/Garmin)                   +20 sek.

6. Tomas Vaitkus (LTU/Astana)                              +20 sek.

7. Michaelis Creedas (USA/Team Type 1)              +21 sek.

8. Jeffry Louderis (USA/BMC Racing)                    +21 sek.

9. Chrisas Sörensenas (DEN/Saxo Bank)                +22 sek.

10. Michaelis Rogersas (AUS/Columbia)                 +23 sek.

Lietuvis Tomas Vaitkus („Astana“) 4 etape finišavo 37-as ir bendroje įskaitoje iš 5 vietos nusileido į 6 vietą, padidindamas skirtumą nuo argentiniečio 20 sek.

Kitas „astanietis“, Levis Leipheimeris, etape finišavo 31-as, o bendroje įskaitoje išsaugojo 41 vietą, nuo naujojo lyderio, J. J. Haedo, atsilikdamas 26 sek.

Kitos įskaitos

Nors ir netekęs lyderio pozicijos, po 4 etapo norvegas vis dar pirmauja taškų įskaitoje, lenkdamas 1 tašku M. Cavendishą, pasitraukusį iš lenktynių dėl įsigalinčio plaučių uždegimo. T. Vaitkus išsaugojo 8 vietą.

Kalnų įskaitoje toliau pirmauja meksikietis M. Aldape Chavezas („Team Type 1“), pelnęs 30 taškų. 2 vietoje – danas Ch. Sörensenas („Saxo Bank“), turintis 23 taškus. T. Vaitkus iš 8 vietos pakilo į 6 vietą, jo sąskaitoje – 11 taškų.

Iškritus Markui Cavendishui, geriausiu jaunių įskaitoje tapo italas Dario Cataldo („Quick Step“). Amerikietis Kielis Reijnenas iš komandos „Jelly Belly“ atsilieka nuo italo 7 sek.

Komandinėje įskaitoje pirmąsias tris vietas užima „Quick Step“, „BMC Racing“ ir „Columbia“.

*

Penktadienį „Tour of Missouri“ dalyviai lenktyniaus atskiro starto lenktynėse (5 etapas). Distancijos „Sedalia – Sedalia“ ilgis – 30,6 km. „Tour of Missouri“ vyksta 3-ąjį kartą. Lenktynes sudaro 7 etapai. Didysis finišas laukia rugsėjo 13 d. Kansas Cityje.