REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtakingo britų verslo leidinio „The Economist“ tyrimų ir konsultacijų padalinys „Economist Intelligence Unit“ (EIU) ekonomistas teigia, kad išreikšdamas neigiamą požiūrį į Lietuvos nacionalinio investuotojo „Leo LT“ steigimą nesirėmė žiniasklaida.

REKLAMA
REKLAMA

„Savaime suprantama, žinau, kas rašoma spaudoje apie „Leo LT“, tačiau rašydamas ataskaitą nesirėmiau žiniasklaidos pranešimais“, - interviu portalui „Vz.lt“ sakė šurmulį Lietuvoje sukėlusios „Economist Intelligence Unit“ ataskaitos apie nacionalinio investuotojo kūrimą autorius Aidanas Manktelowas.

REKLAMA

Jis abejoja, ar Lietuvos energetikos sektoriaus konsolidacija yra tikrai gera mintis.

„Vyriausybė tikina, kad banko HSBC buvo patariama, jog konsolidacija - geriausias būdas pasiekti šalies energetikos tikslus. Jeigu konsolidacija yra geriausias būdas, nors asmeniškai tuo ir netikiu, tai neatsako į esminį klausimą, kuo remiantis būtent taip, kaip dabar, buvo pasidalyta „Leo LT“ akcijomis tarp Vyriausybės ir „NDX energijos“, - teigė A.Manktelowas.

REKLAMA
REKLAMA

HSBC parengtas projekto įvertinimas nebuvo paskelbtas viešai, todėl A.Manktelowas ragina tai padaryti.

Analitikas atkreipia dėmesį, kad Vyriausybė, pranešime atsakydama į šią savaitę išviešintą EIU ataskaitą, ignoravo šį klausimą. Vyriausybė, anot jo, vis dar turi duoti aiškius atsakymus, kurie kyla stebint nacionalinio investuotojo kūrimą.

„Manau, esame gerbiami kaip nešališki objektyvių analizių rengėjai, taigi žmonės linkę paklausyti, ką sakome. Mūsų ataskaitos plačiai skaitomos tarptautinėje arenoje vyriausybių, tarptautinių organizacijų ir didžiausių kompanijų“, sakė A.Manktelowas, paklaustas, kokią įtaką EIU atskaitos gali turėti ir kas jas skaito.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Analitikas sako ataskaitą rašęs vienas, tačiau prieš publikuojant ji buvo patikrinta kito analitiko.

A.Manktelowas Lietuvoje lankėsi pirmąją kovo savaitę ne vien su tikslu nagrinėti „Leo LT“ klausimus, tačiau sužinoti ir naujienų apie bendrą ekonominę ir politinę padėtį šalyje, kurias panaudoja mėnesinėse apžvalgose.

„Leo LT“ tema domėjausi ir anksčiau, todėl sunku pasakyti, kiek iš viso paskyriau jai laiko. Ataskaitą rašyti užtruko maždaug dieną, bet išankstinis tyrimas ir vėlesnis tikrinimas užtruko gerokai ilgiau“, - sakė A.Manktelowas.

REKLAMA

Analitikas aiškino ataskaitą apskritai rašęs, nes jo užduotis yra analizuoti esminius įvykius Lietuvoje, o „Leo LT“ - neabejotinai svarbiausias iš jų.

„Apie „Leo LT“ kūrimą diskutavau su ne vienu šaltiniu, įskaitant kelis valstybės institucijose. Taigi tikrai atlikau pakankamai, kad susipažinčiau su oficialiąja pozicija, net nekalbant su „Leo LT“ atstovais ar premjeru Gediminu Kirkilu. Tiesą sakant, net nemaniau, kad taip paprasta gauti interviu su ministru pirmininku“, - tikino A.Manktelowas.

„Economist Intelligence Unit“ leidinyje teigiama, kad nacionalinio investuotojo bendrovės „Leo LT“, kuri turės įgyvendinti stambiausius energetikos projektus, steigimas nėra efektyviai pagrįstas nei finansiškai, nei nacionalinių interesų gynimo prasme.

REKLAMA

Tuo tarpu valdančiųjų partijų veiksmai siekiant įgyvendinti šį projektą bei nutildyti jo kritikus, kaltinant juos nacionalinių interesų nepaisymu, anot leidinio, primena sovietinės eros taktiką.

Premjeras Gediminas Kirkilas teigė, kad EIU komentaruose apie „Leo LT“ steigimą neįžvelgė nieko nauja.

Ministro pirmininko teigimu, leidinyje išdėstyta kritika jau ne kartą girdėta iš Lietuvos spaudos ir šio projekto konkurentų, o argumentai į ją žiniasklaidoje jau taip pat buvo pateikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų