• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu ypač padaugėjo gyventojams skambinančių telefoninių sukčių, kurie prisistato Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrėjais ir nurodo atvykti į apklausą, dėl per šių gyventojų banko sąskaitas neva plaunamų pinigų.

REKLAMA
REKLAMA

Jei žmogus dėl laiko stokos ar sveikatos prisipažįsta negalįs to padaryti, jam duodamas neva banko juristo telefono numeris, kuriuo paskambinę žmonės sumaniai įtikinami, kad kalbasi tikrai su banko darbuotoju. Sukčius „banko darbuotojas“, apsimestinai rūpindamasis, kad skambintojo sąskaitos neareštuotų, iš žmonių sužino jų elektroninės bankininkystės kodus. Juos gavus, ne tik ištuštinama sąskaita, bet ir sąskaitos savininko vardu paimami greitieji kreditai.

REKLAMA

FNTT ir policija jau ne sykį įspėjo, kad žmonės nepasitikėtų melagingais skambučiais ir neatskleistų savo asmens bei banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų FNTT vardu ar bet kokiu kitu pretekstu. FNTT tyrėjai, prokuratūros, policijos (sukčiai dažnai prisistato ir ekonominės ar kelių policijos pareigūnais, tyrėjais), kiti teisėsaugos sistemos pareigūnai neskambina gyventojams ir niekada neprašo telefonu padiktuoti elektroninės bankininkystės kodų.

REKLAMA
REKLAMA

Pažymėtina, kad sukčiai būna gerai pasirengę, bendrauja įtaigiai, išmano psichologiją. Jie stengiasi kuo ilgiau tęsti pokalbį - šitaip įgyjamas didesnis pasitikėjimas. Kai kurie naudojasi iš anksto paruoštais klausimynais: išgirdę aukos atsakymą, žiūri įklausimų sąrašą, ko toliau klausti ar ką sakyti. Kad nekiltų dvejonių, pareigūnais prisistatantys nusikaltėliai neskuba klausti slaptos informacijos. Tai jie padaro trečio ar ketvirto pokalbio metu, kai auka jau būna užkibusi ant kabliuko ir pasitiki skambinančiuoju. Kai kurie žmonės savo kodus jiems atskleidžia patirdami spaudimą: sukčiai, apsimetę pareigūnais, siūlo jiems išvengti galimo teisminio persekiojimo, jeigu atsilygins į nurodytą sumą pervesdami nemenką sumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažniau nei kiti nuo sukčių nukenčia senyvo amžiaus žmonės.

Pastarasis sukčiavimo atvejis Vilniuje nustatytas gegužės 2 d., kai į butą M. Marcinkevičiaus gatvėje paskambinę nepažįstamieji prisistatę FNTT ir Lietuvos banko darbuotojais, iš 1951 m. gimusios moters išviliojo sąskaitos internetinės prieigos kodus ir iš sąskaitos paėmė 4 000 Lt.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų