REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV medicinos asociacija pranešė apie išmaniesiems telefonams skirtą aplikaciją, kuri saugo sveikstančius alkoholikus nuo atkritimo ir stengiasi apsaugoti alkoholio mėgėjus nuo alkoholizmo.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo kitų panašios paskirties mobiliųjų programėlių A-CHESS pavadinta aplikacija skiriasi savo efektyvumu, praneša „HealthDay“. Tai patvirtino klinikinis A-CHESS efektyvumo tyrimas. Jo rezultatai liudija, kad tyrimo dalyviai, naudoję išmaniuosius telefonus su įdiegta A-CHESS aplikacija, 65 proc. dažniau nei kiti susilaikydavo nuo alkoholio vartojimo per pirmuosius metus nuo to laiko, kai pasibaigdavo medicinos centruose vykdytas jų gydymo nuo alkoholizmo kursas.

REKLAMA

Be to, turintys polinkį į alkoholio vartojimą žmonės, naudoję telefonus su A-CHESS, dvigubai mažiau patekdavo į vadinamąsias rizikingo išgėrinėjimo situacijas, kai per 2 valandų laikotarpį vyrai išgeria daugiau nei 4, o moterys - daugiau nei 3 alkoholinių gėrimų porcijas. Pasak klinikinio tyrimo vadovo Viskonsino universiteto (JAV) profesoriaus Davido Gustafsono, tokio pobūdžio aplikacijos potencialiai pasižymi labai dideliu teigiamu poveikiu, ir ne tik saugant alkoholikus nuo atkritimo. Jos gali praversti ir gydant kitų formų priklausomybes bei kitas ligas.

REKLAMA
REKLAMA

A-CHESS (Addiction-Comprehensive Health Enhancement Support System) aplikacija kasdien pateikia telefono naudotojui psichologinės paramos pranešimus, kartą per savaitę prašo atsakyti į klausimus, padedančius sustiprinti nusiteikimą kovoti su priklausomybe nuo alkoholio, suteikia patogią prieigą prie paramos grupių internete ir asmeninių konsultantų.

Aplikacija taip pat per GPS seka telefono naudotojo buvimo vietą ir judėjimą bei perspėja, jei žmogus atsiduria prie dažnai lankytų barų ir kitų vietų, į kurias jis užsukdavo išlenkti taurelę su draugais. Programėlė naudoja tokios informacijos suasmeninimo priemones, kad ribojimai būtų optimaliai pritaikyti kiekvieno vartotojo įpročiams ir pomėgiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A-CHESS taip pat turi vadinamąjį „panikos mygtuką“, kurį paspaudus savikontrolę praradęs žmogus gali iškart susisiekti su pagalbą jam suteiksiančiu artimu žmogumi ar draugu, kad jie padėtų susilaikyti nuo gresiančių išgertuvių.

Skelbiama, kad A-CHESS aplikacija buvo kuriama kelerius metus, lėšų tam skyrė federalinė vyriausybė. Klinikiniuose tyrimuose dalyvavo apie 350 žmonių, kurie buvo sėkmingai užbaigę gydymosi nuo alkoholizmo kursą. Visi jie 8 mėnesius naudojo telefonus su juose įdiegta aplikacija.

Praėjus pirmiesiems metams po gydymo pabaigos maždaug 52 proc. A-CHESS naudojusių pacientų gyveno visiškai nevartodami alkoholio. Pasak tyrimo autorių, naudojant tradicinius sveikstančių nuo alkoholizmo paramos būdus, tokių būdavo maždaug 40 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų