REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį iki 9 metų laisvės atėmimo sušvelnino bausmę tragedijos Skuodo rajone Aleksandrijoje kaltininkui buvusiam policijos patruliui Sauliui Paulikui ir žymiai sumažino žuvusių vaikų šeimoms priteistą neturtinę žalą. Prieš tai S. Paulikui buvo skirta aukščiausia bausmė - 10 metų laisvės atėmimo.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu kitas nuteistais, taip pat patrulis Mantvydas Kringelis, kuris buvo nuteistas realia pusantrų metų laisvės atėmimo bausme, kalėjimo tikriausiai išvengs visai. Klaipėdos apygardos teismas nusprendė, kad paskirtos bausmės vykdymas turi būti atidėtas. Jei nuteistasis gerai elgsis laisvėje, pataisos namų išvengs.

REKLAMA

M. Kringelis nuteistas už tai, kad paliko be pagalbos bejėgius vaikus. M. Kringelis važiavo automobilyje kartu S. Pauliku.

Prieš tai vyrai pietavo kavinėje, kur buvo užsisakę alkoholio. M. Kringelis, kaip ir S. Paulikas, pabėgo iš avarijos vietos.

Klaipėdos apygardos teisme byla buvo peržiūrėta pagal nuteistųjų apeliacinius skundus. Juos išnagrinėjusi kolegija ir pakeitė nuosprendį.

S. Paulikas balandį buvo apskundęs jam paskelbtą nuosprendį, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl mažamečių žūties avarijoje Aleksandrijos kaime (Skuodo r.) ir nuteistas kalėti 10 metų. Apeliaciniu skundu buvo ginčijama paskirta bausmė ir trijų žuvusių vaikų tėvams priteista neturtinė žala.

REKLAMA
REKLAMA

Ekspolicininkas tikino, kad važiavo blaivus, o esą avarija įvyko kai jis bandė išvengti susidūrimo su kitu į kelią išbėgusiu vaiku. Nuteistasis taip pat pageidavo, kad jam būtų sumažinta priteista neturtinė žala žuvusių vaikų tėvams.

Klaipėdos apygardos teismo pirmininko patarėja Gintarė Daugėlaitė BNS sakė, teismas nusprendė, kad žuvusiųjų šeimoms turi būti priteista po 150 tūkst. litų - iš viso 450 tūkst. litų. Tuo tarpu žemesnės instancijos teismas nukentėjusiesiems buvo priteisęs milijonines sumas.

Nuteistajam M. Kringeliui pirmosios instancijos teisme nubaustam laisvės atėmimu vieneriems metams ir 6 mėnesiams, teisėjų kolegija šios paskirtos bausmės vykdymą atidėjo trejiems metams, įpareigojant nuteistąjį pradėti dirbti, be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms. Kolegija mano, jog bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo, tuo suteikiant jam galimybę permąstyti savo poelgį

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teisėjų kolegija nuteistojo S. Pauliko laisvės atėmimo bausmę vieneriais metais sumažino įvertindama vieną nenustatytą atsakomybę sunkinančią aplinkybę - tai, kad eismo saugumo taisyklių pažeidimą, sukėlusį nukentėjusiųjų mirtį, padarė prieš mažamečius. Ši aplinkybė kaip atsakomybę sunkinanti pripažįstama tada, kai kaltininkas žinojo, jog nukentėjusysis yra mažametis, o nusikalstama veika padaroma tyčia, o šiuo atveju S.Pauliko veika kvalifikuota kaip padaryta dėl neatsargumo.

Iš nuteistojo nukentėjusiesiems ir civiliniams ieškovams apygardos teismas priteisė po 150 tūkst. litų kiekvienam neturtinei žalai atlyginti. Sprendimą dėl neturtinės žalos dydžio teisėjų kolegija, remdamasi teismų praktika bei atsižvelgdama į žalą padariusio asmens turtinę padėtį, argumentavo tuo, jog, visų pirma, esminiu neturtinės žalos atlyginimo kriterijumi laikė žalos pasekmes ir dėl to patirtus didelius dvasinius išgyvenimus, ilgalaikį emocinį stresą.

REKLAMA

Teismas nesutiko su pirmosios instancijos teismo priteistu neturtinės žalos dydžiu, kadangi mano, jog priteisus tokį materialinį atlygį dėl objektyvių priežasčių suma negalės būti išieškota (nuteistasis neturi turto, neteko pajamų) ir tokiu būdu toks sprendimas nepateisintų pagrįstų nukentėjusiųjų lūkesčių.

Klaipėdos miesto apylinkės teismas kovo 17 dieną 27 metų S. Pauliką pripažino kaltu dėl tragiškos avarijos sukėlimo Aleksandrijos kaime ir skyrė jam 10 metų laisvės atėmimo - aukščiausią bausmę, kokią numato įstatymas už tokį nusikaltimą. Be to, jam 3 metams atimta teisė vairuoti transporto priemones.

REKLAMA

Teisme pavyko įrodyti, kad Skuodo patrulis vairavo neblaivus, nors jo kraujo ir šlapimo mėginiuose alkoholio nebuvo rasta.

Nuteisti S.Pauliką 10 metų teismo prašė ir prokuratūra.

Pirmosios instancijos teismas taip pat patenkino vaikus praradusių skuodiškių šeimų - Bučkų, Kubilių ir Petkų - ieškinį ir kiekvienai jų priteisė po 1 mln. litų neturtinės žalos atlyginimo - iš viso 3 mln. litų. Nukentėjusieji teigė esą patenkinti tokiu nuosprendžiu.

S. Pauliko vairuojamas automobilis BMW 524 pernai lapkričio 7 dieną vidury baltos dienos įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Du 10-mečiai Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokai mirė avarijos vietoje. Dar vienas 10-metis su sunkiais sužalojimais pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tragedija sukrėtė ne tik visuomenę, bet ir aukščiausius šalies vadovus. Per visą Nepriklausomybės laikotarpį Lietuvoje nebuvo įvykdytas nė vienas toks nusikaltimas, kuriuo gyvybė būtų atimta net trims mažamečiams vaikams.

Po šio įvykio iš postų pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Dabar S. Paulikas atlieka jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose Vilniuje, Sniego gatvėje. Jo advokatas Mindaugas Kepenis BNS sakė, kad dar nežino, ar jo klientas pasinaudos teise paduoti kasacinį skundą Aukščiausiajam Teismui. Į nuosprendžio paskelbimą atvykęs nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų