REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teismas: M. Marcinkevičius turi sumokėti apie 290 tūkst. eurų mokesčių

Papildomo VP grupės mokestinio patikrinimo nereikia

Vadinamosios VP grupės smulkusis akcininkas Mindaugas Marcinkevičius turi papildomai sumokėti valstybei 287,4 tūkst. eurų mokesčių ir baudų už 2008-2012 metus, nusprendė teismas. Verslininko prašymo atlikti papildomą nuodugnų VP grupės įmonių bei akcininkų mokestinį patikrinimą teismas netenkino.

Vadinamosios VP grupės smulkusis akcininkas Mindaugas Marcinkevičius turi papildomai sumokėti valstybei 287,4 tūkst. eurų mokesčių ir baudų už 2008-2012 metus, nusprendė teismas. Verslininko prašymo atlikti papildomą nuodugnų VP grupės įmonių bei akcininkų mokestinį patikrinimą teismas netenkino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) birželio 28 dieną atmetė M.Marcinkevičiaus skundą ir paliko galioti Valstybinės mokesčių inspekcijos sprendimą, kuriuo verslininkas įpareigotas papildomai sumokėti 146,8 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio, 15,9 tūkst. eurų „Sodros“ įmokų, 108,5 tūkst. eurų delspinigių ir 16,3 tūkst. eurų mokestinių baudų.

REKLAMA

„M.Marcinkevičius, būdamas nesąžiningas, kartu su susijusiais fiziniais asmenimis darė įtaką bendrovėms priimti joms ekonomiškai nenaudingus sprendimus, lėmusios bendrovių įsiskolinimus M.Marcinkevičiui, kurių pagrindu buvo sudarytos paskolų sutartys, leidusios M.Marcinkevičiui gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamų palūkanų forma gauti kitų pajamų“, - rašoma VAAT nutartyje.

Mokestinio patikrinimo metu buvo nustatyta, kad M.Marcinkevičius, būdamas „Vilniaus prekybos“, „NDX energijos“ ir „EVA grupės“ akcininku, su šiomis įmonėmis sudarė paskolų sutartis, pagal kurias papildomų lėšų nebuvo suteikta - į paskolas buvo performintos bendrovių skolos verslininkui. Šios skolos susidarė M.Marcinkevičiui pardavus kitų kontroliuojamų įmonių akcijas, už kurias nebuvo atsiskaityta, be to, „NDX energijai“ sumažinus įstatinį kapitalą, dalis atsilaisvinusių lėšų taip pat buvo įformintos kaip paskola.

REKLAMA
REKLAMA

Suskaičiavo neapmokestintas pajamas

VMI teigimu, iš viso per 2008-2012 metus M.Marcinkevičius iš „Vilniaus prekybos“, „NDX energijos“ ir „EVA grupės“ per paskolų palūkanas gavo 2,467 mln. eurų neapmokestinamų pajamų. Papildomi mokesčiai už šias lėšas buvo apskaičiuoti pasinaudojus Mokesčių administravimo įstatyme numatytu turinio viršenybės prieš formą principu.

M.Marcinkevičius atsiliepime teismui nurodė nesutinkantis, kad šie sandoriai buvo sudaryti siekiant išvengti mokesčių mokėjimo. Be to, anot verslininko, mokestinis patikrinimas buvo atliktas neišsamiai, VMI netyrė visų jo apmokestinimui reikšmingų aplinkybių, įskaitant kitų VP grupės įmonių sudarytų sandorių, todėl jos sprendimas buvo neobjektyvus ir yra pagrindas atlikti pakartotinį mokestinį patikrinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

VAAT teigimu, nors M.Marcinkevičius teisme pateikė paaiškinimus apie kelių įmonių vykdytas mokesčių vengimo schemas ir sandorius, mokesčių administratorius savarankiškai pasirenka tikrintinus mokesčių mokėtojus, tikrinimo mastą ir laiką.

„M.Marcinkevičius nenurodė, kaip aplinkybės, susijusios su kitų įmonių sudarytais sandoriais, vykdytomis ūkinėmis operacijomis bei galimomis mokesčių mokėjimo išvengimo schemomis, galėjo nulemti neteisingas išvadas dėl jam apskaičiuotų mokesčių (...) Teismas pritaria mokesčių administratoriaus išvadai, kad nagrinėjamu atveju nebuvo objektyvaus pagrindo atlikti pakartotinį mokestinį patikrinimą“, - rašoma VAAT nutartyje.

REKLAMA

Tačiau teismas taip pat pažymėjo, jog tai, kad VMI nevertino M.Marcinkevičiaus įvardintų aplinkybių atliekant jo mokestinį patikrinimą, nereiškia, kad toks tyrimas VMI iniciatyva negalės būtų atliktas ateityje.

Anot M.Marcinkevičiaus, įvertinęs VMI išsakytus argumentus jis pripažįsta, kad „Vilniaus prekybos“, „NDX energijos“ ir „EVA grupės“ paskolų sandoriai, vertinti VMI, buvo apsimestiniai bei leido išvengti mokėtinų mokesčių.

„Tai jau trečias analogiškas teismo sprendimas, kuriame pripažįstamas kryptingas, sąmoningas ir ilgai trukęs mokesčių vengimas. Taikant turinio viršenybės prieš formą principą, nesumokėti mokesčiai išskaičiuojami iš fizinių asmenų, kuriems priklauso mokesčių vengusios įmonės. Tačiau teisme siekėme ne ginčyti konkrečius sandorius ar sumas, o įpareigoti VMI įvertinti ir kitus analogiškus to pačio periodo sandorius“, - BNS sakė M.Marcinkevičius.

REKLAMA

Pasak verslininko, VMI papildomai priskaičiuotas mokesčių sumas yra pervestos dar 2015 metų pradžioje ir pagrindinis jo bylinėjimosi tikslas buvo pasiekti, kad teismas įpareigotų VMI atlikti papildomą VP grupės mokestinį patikrinimą.

VMI nuo 2012 metų atliko visų buvusio VP dešimtuko akcininkų mokestinius tikrinimus, kurių metu jiems iš viso apskaičiuota beveik 2 mln. eurų mokesčių, baudų ir delspinigių. Kai kurie grupės akcininkai su VMI susitarė taikiai, kai kurie dėl priskaičiuotų nesumokėtų mokesčių ginčijosi teismuose, tačiau kol kas teismai palaiko VMI pusę.

Šių metų pradžioje VAAT atmetė Gintaro Marcinkevičiaus ir šiuo metu JAV gyvenančio Juliaus Numavičiaus skundus, kuriems nurodyta papildomai sumokėti atitinkamai 43,7 tūkst. eurų ir 503,9 tūkst. eurų mokesčių, delspinigių ir baudų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų