REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarp Briuselio ir Strasbūro: neapsisprendimas, kuris kainuoja šimtus milijonų eurų

V.. Blinkevičiūtė: važinėjimas į Strasbūrą, kad ir koks jis būtų žavus, iš tikrųjų yra beprasmis

Aukščiausi Europos Sąjungos pareigūnai deklaruoja – reikia taupyti, mažinti išlaidas, tada valstybės-narės galės pasijausti stabiliau ir išvengti rimtų problemų. Patarimas vertas dėmesio, tačiau...

Aukščiausi Europos Sąjungos pareigūnai deklaruoja – reikia taupyti, mažinti išlaidas, tada valstybės-narės galės pasijausti stabiliau ir išvengti rimtų problemų. Patarimas vertas dėmesio, tačiau...

REKLAMA

Ką pastaruosius keletą metų daro 28 valstybių interesus atstovaujantys Europos Parlamento (EP) nariai? Jie ramiausiai blaškosi tarp Briuselio ir Strasbūro, o toks blaškymasis kainuoja šimtus milijonų eurų.

Europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė per šią savaitę EP vykusią plenarinę sesiją dar kartą išreiškė savo poziciją, kad gana blaškytis ir metas apsispręsti, kur yra ta vienintelė darbo vieta. „Nors dirbu Europos Parlamente (EP) pirmą kadenciją, bet ši jau tęsiasi ketverius metus. Per juos mes priėmėme ne vieną politinę rezoliuciją, kur pasisakydavome už vieną darbo vietą. Sulaukdavome daug pritarimo balsų. Turime galutinai apsispręsti, kur mes dirbame. Tas važinėjimas į Strasbūrą, kad ir koks jis būtų žavus, iš tikrųjų yra beprasmis.

Toks neapsisprendimas labai daug kainuoja. Kažkur apie 200 mln. eurų per metus. Tad per vieną kadenciją suma siekia daugiau kaip 700-900 mln. eurų. Maža to, atvykstama į Strasbūrą gana retai ir tik kelioms dienoms per savaitę. Išlaidos tokioms kelionėms sudaro apie 15-20 proc. bendro EP metų biudžeto. Sunku paaiškinti tokį dalyką, kai kalbame, kad turi būti vykdomas racionalus taupymas“, - svarstė V. Blinkevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, be milžiniškų išlaidų tokios kelionės kenkia aplinkai, didina taršą: „Sunkvežimiai atveža tonas popierių ir dėžių. Turi atvykti žurnalistai, įvairių nevyriausybinių organizacijų atstovai, Europos Komisijos, Europos Tarybos nariai. Tai yra visiškai neracionalu, todėl turime pabaigti tą keliaujantį karavaną ir apsispręsti.“

REKLAMA

V.Blinkevičiūtė pridūrė, kad buvo jau daug diskusijų apie tai, bet norimo rezultato pasiekti nepavyko. „Reikia vertinti ne miesto grožį, o sudarytas darbo sąlygas. Suprantu, kad Strasbūras yra tam tikras simbolis. Tai konstituciškai įtvirtinta EP darbo vieta. Bet jei tai simbolis, tai jis per brangiai kainuoja.

Tiek dešimtmečių praėjo, pasaulis stipriai pažengė į priekį, bet mes vis stovime vietoje. Žaidžiame kažkokį žaidimą, nes reikalingas visų šalių narių sutikimas. Tik tada galėtume pakeisti sutartį. Prancūzija niekada nesutiks su tuo, kad būtų atsisakyta Strasbūro“, - teigė V. Blinkevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų