REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo opozicija, Mokslo ir studijų reformą pavadinusi pražūtinga visuomenės ateičiai, bandys ją stabdyti versdama švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių. Ekspertų manymu, opozicijos manevras vargu ar pavyks, bet ir jo sėkmės atveju reforma nesustos.

REKLAMA
REKLAMA

Darbo, Socialdemokratų, "Tvarkos ir teisingumo" partijų frakcijos per dvi savaites žada parengti interpeliacijos G.Steponavičiui tekstą. Seime nedidelę daugumą turintys valdantieji žada telktis, kad išsaugotų ministrą.

REKLAMA

Politologo Algio Krupavičiaus manymu, interpeliacija rengiama dėl abiejų tikslų - tiek koalicijos tvirtumui patikrinti, tiek prieštaringos reformos architektui pašalinti. Bet jis abejoja, ar opozicijai ši iniciatyva pasiseks.

"Planuoti reformos tikslai tikrai nepasiekti, pirmiausia kalbant apie palūkanų normą. Tačiau tikimybė, kad interpeliacija pavyks, labai nedidelė, nes valdančioji koalicija turi reikiamą daugumą, o švietimo politika nėra svarbiausias politinės darbotvarkės klausimas, dėl kurio ministrams reikėtų atsistatydinti", - kalbėjo profesorius.

REKLAMA
REKLAMA

Jo prognozėmis, valdančioji koalicija sugebės mobilizuotis. "Kitas ministras vis tiek vykdytų dabartinės valdančiosios koalicijos aukštojo mokslo politiką ir reformos turinys labai nepasikeistų", - sakė A.Krupavičius.

Premjero Andriaus Kubiliaus nuomone, rengdama interpeliaciją opozicija paprasčiausiai bando patikrinti, ar valdančioji koalicija turi pakankamą palaikymą. Dabartinė valdančioji koalicija susilpnėjo, kai vasarą iš jos pasitraukė Laimonto Diniaus vadovaujama frakcija "Viena Lietuva". Ši tebėra neapsisprendusi, remti koaliciją ar ne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Interpeliaciją rengiančios opozicinės frakcijos pateikia pluoštą reformos trūkumų. Pasak socialdemokratės Marijos Aušrinės Pavilionienės, ji vykdoma skubotai. "Socialinės atskirties didinimas Lietuvos mokslo ir studijų erdvėje, per menkas valstybės dėmesys aukštojo mokslo kokybei ir krepšelių absoliutinimas pražūtingas visuomenės ateičiai", - vakar tvirtino M.A.Pavilionienė.

Vienas interpeliacijos organizatorių "tvarkietis" Andrius Mazuronis atkreipė dėmesį, kad Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), žadėjusi vienokias paskolų už studijas palūkanas, tačiau paskelbusi dvigubai didesnes, apgavo ne tik studentus, bet ir Seimo narius. "Seimas priėmė reformą nedidele balsų persvara. Jeigu būtume žinoję tikrą palūkanų dydį, tikiu, jog įstatymas būtų likęs tik projektas", - teigė jis.

REKLAMA

Nors koalicija apibyrėjo, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys viliasi, kad jai pavyks išsaugoti G.Steponavičių poste. "Manau, koalicijos pozicija bus gana tvirta: aukštojo mokslo sektorių reikia reformuoti", - LŽ aiškino jis.

Kolegijų direktorių konferencijos narys Gintautas Bražiūnas LŽ sakė esąs įsitikinęs, kad dabar ne laikas keisti ministrą. "Gal buvo galima daryti geriau, gal dabar netinkamas metas, tačiau reforma prasidėjo. Iki šiol visi ministrai žadėdavo, kardais ore pamosuodavo, bet būdavo pastatomi į vietą ir išsiskirstydavo, - pabrėžė jis. - Yra daug jėgų, norinčių, kad viskas liktų kaip buvę. Ir pats esu prieš krepšelius, bet tai - svertas sistemai sukrėsti, o reikalai iš tiesų pajudėjo."

Marijus ŠIRVINSKAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų