REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius Briuselyje dalyvauja ES Tarybos (švietimas, jaunimas, kultūra ir sportas) posėdyje. Jo darbotvarkėje – aukštojo mokslo modernizavimo, jaunimo judumo, veiksmingo švietimo finansavimo krizės laikotarpiu, suaugusiųjų mokymosi atnaujinimo klausimai.

REKLAMA
REKLAMA

Taryba rengiasi pateikti išvadas dėl judumą didinančio kalbinės kompetencijos projekto, dėl aukštojo mokslo modernizavimo, rezoliuciją dėl atnaujintos Europos suaugusiųjų mokymosi darbotvarkės bei išvadas dėl besimokančiųjų judumo lyginamojo standarto projekto. Posėdyje taip pat numatyti politiniai debatai dėl veiksmingų investicijų į švietimą ir mokymą krizės metu.

REKLAMA

Aptariant judumą didinantį kalbinės kompetencijos projektą, valstybių narių prašoma labiau užtikrinti kalbų mokymo kokybę bei svarbą bendrojo lavinimo, profesinio mokymo ir kitose srityse, gerinti kalbų mokytojų rengimą bei jų kvalifikacijos tobulinimą, taip pat didinti jų judumą.

Aukštojo mokslo modernizavimo projekte (ir strategijoje „Europa 2020“) numatyta iki 2020 m. pasiekti, kad 30–34 m. asmenys, įgiję aukštąjį ar jam prilygintą išsilavinimą, sudarytų 40 proc. Todėl valstybės narės raginamos skatinti studijų programų įvairovę, didesnį studijų modulių pasirinkimą ir kt.

REKLAMA
REKLAMA

Tarybai taip pat teikiamas rezoliucijos projektas dėl atnaujintos Europos suaugusiųjų mokymosi darbotvarkės. Strategijoje „Europa 2020“ nustatytas tikslas – iki 2020 m. suaugusiųjų švietime turėtų dalyvauti bent 15 proc. daugiau nei dabar. Kadangi suaugusiųjų dalyvavimas švietimo sistemoje mažėjo, Europai tai bus dar didesnis iššūkis.

Švietimo ministrai pristatys priemones, kurių imasi šalių vyriausybės, siekdamos švietimą išlaikyti prioritetu net ir ištikus finansų krizei. Lietuvoje biudžetas švietimui ir moksliniams tyrimams sumažintas nebuvo, o finansavimas užtikrinamas iš ES struktūrinių fondų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų