REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šveicarijos naujoji griežta pozicija Rusijos atžvilgiu verčia šveicarų ekonomiką taikytis prie sankcijų poveikio, o į žaliavų rinką net įpūtė panikos vėjo.

Šveicarijos naujoji griežta pozicija Rusijos atžvilgiu verčia šveicarų ekonomiką taikytis prie sankcijų poveikio, o į žaliavų rinką net įpūtė panikos vėjo.

REKLAMA

Šveicarija pirmadienį paskelbė, kad laikysis ES sankcijų, atsisakydama tradicinio Berno atsargaus požiūrio ir nurodydama nedelsiant įšaldyti turtą, priklausantį Rusijos įmonėms ir asmenims, įtrauktiems į ES juodąjį sąrašą.

Penktadienį šalis žengė dar toliau ir patvirtino dar griežtesnes ES sankcijas, taikomas reaguojant į Maskvos vasario 24 dieną pradėtą didelio masto invaziją į Ukrainą.

Nuo šiol draudžiama iš Šveicarijos eksportuoti prekes, galinčias sustiprinti Rusijos karinius pajėgumus, taip pat tam tikrų naftos sektoriaus prekes ir paslaugas bei aviacijos technologijas.

„Šių sankcijų įgyvendinimas yra suderinamas su Šveicarijos neutralumu“, – tvirtinama vyriausybės pareiškime.

Taip pat vyriausybė pabrėžė, kad prekyba su Rusija sudaro tik nedidelę dalį bendros apyvartos, taip paskubėdama nuraminti investuotojus.

REKLAMA
REKLAMA

Oro linijų bendrovė „Swiss“, valdoma Vokietijos vežėjos „Lufthansa“, jau sustabdė skrydžius į Maskvą ir Sankt Peterburgą.

Pasaulinė konteinerių gabenimo bendrovė MSC ir krovinių logistikos įmonė „Kuehne + Nagel“ nustojo priimti užsakymus iš Rusijos, išskyrus užsakymus maisto, medicinos ir humanitarinėms prekėms.

REKLAMA

Verslo lobistų grupė „Economiesuisse“ pažymėjo, kad sankcijos sukels „ribotų“ tiesioginių pasekmių užsienio prekybai.

Rusija yra tik 23-ioji pagal dydį Šveicarijos prekybos partnerė.

Į Rusiją šveicarai daugiausia eksportuoja vaistus, medicinos gaminius, laikrodžius ir mašinas, o importuoja daugiausiai auksą, tauriuosius metalus ir aliuminį.

Muitinės duomenimis, 2021 metais eksportas į Rusiją siekė 3,2 mlrd. Šveicarijos frankų (3,5 mlrd. JAV dolerių, 3,2 mlrd. eurų), o importas – vos 270 mln. frankų.

Visgi Šveicarija, kuri neturi prieigos prie jūros, yra svarbi veikėja žaliavų prekybos rinkoje per tokias įmones kaip „Glencore“, „Trafigura“, „Vitol“ ir „Gunvor“.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos ambasadorius JT Ženevoje Genadijus Gatilovas penktadienį pareiškė esąs nustebintas sankcijų, nes Šveicarija visada „stengėsi išlaikyti tam tikrą neutralumą“.

„Esame tuo nusivylę, nes palaikome labai gerus santykius su Šveicarija <...> ir Šveicarijos prisijungimas prie šių neteisėtų sankcijų <...> darys tam tikrą neigiamą poveikį“, – kalbėjo jis žurnalistams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų