• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prahoje vykusiame Europos Sąjungos parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkų pasitarime išreikštas nerimas dėl ekonominės krizės įtakos Europos pagrindinėms laisvėms, ypatingai asmenų ir kapitalo laisvam judėjimui. Svarstyta, ar Europos Sąjunga gali rasti bendrą atsaką į kai kuriose valstybėse kylančią protekcionizmo bangą.

REKLAMA
REKLAMA

ERK pirmininkams susirūpinimą sukėlė galimos tendencijos kai kuriose valstybėse narėse imtis esminiams Europos principams prieštaraujančių protekcionistinių veiksmų, siekiant tokiu būdu apginti savo šalių darbo rinkas bei gelbėti atskirus ekonomikos sektorius.

REKLAMA

Aptardami pirmininkaujančios ES Taryboje Čekijos parlamentinių susitikimų ir diskusijų darbotvarkę, politikai atkreipė dėmesį, jog piliečiai reikalauja atsakymų, ne vienoje Europos valstybėje didėja socialinės įtampos, todėl parlamentams būtina įsitraukti į diskusijas su savo vyriausybėmis ir visuomene. Europos Sąjungos viduje ir santykiuose su kaimynais turi būti laikomasi pamatinių Europos Sąjungos vertybių.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip rašoma pranešime spaudai, pasitarime dalyvavęs Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas, Seimo pirmininko pavaduotojas Česlovas Vytautas Stankevičius įvertino vieną pagrindinių Čekijos pirmininkavimo metu įgyvendinamų iniciatyvų – ES Rytinės partnerystės koncepciją, kuri apima Armėniją, Azerbaidžaną, Baltarusiją, Gruziją, Moldovą ir Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė, kad naujas ES Asociacijos susitarimas su Ukraina gali būti pasirašytas dar iki šių metų pabaigos. Yra svarbus kuo greitesnis partnerystės galimybių atvėrimas Gruzijai pradedant derybas dėl vizų režimo palengvinimo ir parengiant mandatą dėl laisvos prekybos sutarties.

Lietuva remia susitarimo rengimą su Moldova. Partnerystės efektyvumas ir statusas turėtų būti įvertintas atsižvelgiant ne vien į sutampančius pragmatinius interesus, bet ir į vertybinių principų pokyčius.

Lietuva taip pat suinteresuota, kad Baltarusija neliktų už partnerystės proceso. Todėl ES turi skatinti Baltarusiją greičiau žengti reikalingus žingsnius ir pasinaudoti atsiveriančiu „galimybių langu”, o Baltarusijos demokratinės jėgos turėtų būti pilnai įtrauktos į partnerystės procesą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų