Ispanijos čempionate baigėsi labai įdomi ir intriguojanti pusfinalio serija tarp Barselonos „Barcelona“ ir Badalonos „Joventut“ komandų.

Čia kertinę pergalę pasiekė Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“, kuri svečiuose 63:60 (13:14, 6:14, 21:11, 23:21) palaužė „Joventut“.

Seriją „Barca“ laimėjo 3:1 ir finale kausis su Madrido „Real“.

Rungtynės buvo atkaklios ir nerezultatyvios.

Ketvirto kėlinio pradžioje buvo lygu (43:43), bet svarbius taškus pelnė Brandonas Daviesas – 47:43.

Vis tik varžovams pabėgti „Joventut“ neleido – 46:49. Likus pusei ketvirčio tritaškį smeigė Nikola Mirotičius (52:46), vėliau jis pridėjo dar du taškus ir „Barcelona“ kėsinosi perlaužti rungtynes.

Vis tik Derekas Willisas vaidino svarbią rolę savo komandoje ir skirtumas tirpo (54:56), o Ante Tomičius lygino rezultatą, likus pusantros minutės – 56:56.

Nickas Calathesas realizavo dvitaškį, B. Daviesas – vieną baudos metimą iš dviejų, taip prie pergalės artėjo svečiai, o šeimininkų atakos užstrigo.

Beliko įtvirtinti pergalę, ką baudomis praktiškai padarė Nigelas Hayesas-Davisas – 61:56.

Tiesa, antrąkart nervų išbandymo jis neatlaikė.

Po Pau Ribaso baudų teorinį šansą Badalonos komanda dar turėjo (58:61), o N. Mirotičius pridėjo tik tašką. Liko 11 sek., per kurias A. Tomičius švelnino rezultatą (60:62), nors liko vos sekundė.

Per ją teisėjai turėjo dilemą, spręsdami kontaktinį epizodą, bet skyrė pražangą Ferranui Bassui.

Tai galutinai laidojo šeimininkų viltis.

Šertačas Šanli antrajame kėlinyje patyrė čiurnos traumą.

Rokas Jokubaitis ir vėl nežaidė trenerio sprendimu, nors apie kokią nors traumą pranešta nebuvo.

Paskutiniame kėlinyje nutiko komiška situacija, kai suplyšo Guillemo Viveso sportinis batelis.

„Joventut“: A. Tomičius 15 (13 atk. kam.), D. Willisas 14, Joelis Parra 8, Ferranas Bassas 7.

„Barcelona“: N. Mirotičius 20 (7 atk. kam.), Cory Higginsas 13 (6 atk. kam.), N. Calathesas 12 (6 atk. kam.,5 rez. perd.), Nicolas Laprovitttola 7.