• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzijos kompanijos „Parrot“ sukurta nedidelė per nuotolį su garsiuoju „iPhone“ valdoma skraidyklė žada revoliuciją vaizdo žaidimų industrijoje ir milijardus jos kūrėjams.

REKLAMA
REKLAMA

Skraidyklė, pavadinta „AR.Drone“, sukėlė tikrą sensaciją Las Vego elektronikos parodoje. Žiūrint iš šalies, tai įprastinis nuotolinio valdymo skraidymo aparatas. Na, gerai, neįprastas tuo, jog jis valdomas „iPhone“ telefonu. Na, bet tai irgi nelabai originali idėja – jau Šveicarijos automobilių dizaineris Frankas Rinderknechtas sumąstė, o automobilių tobulinimo bendrovė „Rinspeed“, bendradarbiaudama su „Siemens“, sukūrė neeilinį elektromobilį „iChange“, kurio funkcijas valdo tas pats „iPhone“.

REKLAMA

Vadinasi, šiuo atveju „iPhone“ nėra pagrindinis idėjos „vinis“, nors prisidengti tokiu garsiu gaminiu prekybai ir ypač rinkodarai marketingui nekenks. Kaip išskirtinę skraidyklės „AR.Drone“ savybę Henry Seydoux įvardina naudotas sudėtingas karinėje pramonėje sutinkamas technologijas, tad, pasak kūrėjų, vien jau tuo jis yra pranašesnis už kitus panašius skraidančius modelius.

REKLAMA
REKLAMA


Į orą aparatą pakelia keturi propeleriai, kurie pagal aprašymą veikia itin tyliai ir jų beveik negirdėti. 300 g masės skraidyklės greitis siekia 17,7 km/h ir ore po 60 minučių trukusio akumuliatoriaus pakrovimo ji gali išsilaikyti apie 15 minučių – ganėtinai trumpai ilgam „pasižaidimui“, bet su perspektyva, jog tobulėjant akumuliatoriams šis laikas irgi didės. Maksimalus atstumas, kuriuo „AR.Drone“ gali būti valdomas - apie 50 metrų. Svarbiausia tai, jog „AR.Drone“ įmontuota kamera fiksuoja vaizdą ir per „Wi-Fi“ perduoda jį į „piloto“ mobilų telefoną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai čia yra visa idėjos esmė - roboto fiksuojami aplinkoje esantys objektai į „iPhone“ ekraną perduodami ne tokie, kokie yra, o „apvelkami“ kompiuterinės grafikos elementais ir taip virsta virtualiais objektais – kokiais, viskas priklauso nuo konkrečios programos. Tarkime, jie galėtų virsti į sunaikinti būtinus taikinius. Taigi, dar vienas žingsnis link papildytos virtualios realybės žaidimų  - žaidėjai gali žaisti viduje ir lauke, pasiekiamas didesnis žaidimų tikroviškumo įspūdis, kuomet sumaišomas realūs ir virtualūs pasauliai.

REKLAMA

Tiesa, kaip tai atrodys realybėje, kol kas neaišku, tačiau kai kurie žaidimų rinkos dalyviai jau tvirtina, kad šis įrenginys gali būti žaidimų ateitis, uždirbsiantis jo kūrėjams daugiau nei 30 milijardų.

„Mūsų kūrinys leis vaikams ne tik žaisti žaidimus sėdint prie kompiuterio, bet ir sode ar paplūdimyje“, - sakė H. Seydoux, kuriam priklauso žaislų kompanija „Parrot“. „Vaikai gali pilotuoti įrenginį. Norėjau sukurti kažką tokio, kas ne tik būtų lengvai valdoma, bet ir saugu.“

REKLAMA

Sklando gandai, jog skraidyklės kaina yra apie 300 svarų, tačiau patys „Parrot“ atstovai kol kas neigė spaudoje pasirodžiusius pranešimus apie tokią kainą.

„AR.Drone“ kūrėjai šiuo metu kviečia žaidimų kūrėjus kurti jų skraidyklei skirtus žaidimus – jeigu įrenginio sėkmė bus panaši kaip kad pavyzdžiui „Nintendo Wii“, į šį kvietimą reiktų atkreipti dėmesį ir jau imti kurti patrauklius žaidimų siužetus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų