REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos kovos menų žvaigždė Laurynas Urbonavičius pasirašė sutartį su viena geriausių pasaulyje mišrių kovos menų organizacijų – „Bellator“. 34-erių vyras pustrečių metų nelipo į narvą, bet visą šį laiką skyrė tobulėjimui ir būsimi varžovai gali būti nustebinti.

Lietuvos kovos menų žvaigždė Laurynas Urbonavičius pasirašė sutartį su viena geriausių pasaulyje mišrių kovos menų organizacijų – „Bellator“. 34-erių vyras pustrečių metų nelipo į narvą, bet visą šį laiką skyrė tobulėjimui ir būsimi varžovai gali būti nustebinti.

REKLAMA

Per pastarąsias savaites L. Urbonavičiaus gyvenimas stipriai pasikeitė – iš pradžių pranešta, kad lietuvis pasirašė sutartį su garsia sporto vadybos kompanija ir vienu garsiausių šio sporto agentų Nima Safapouru, o netrukus sekė ir dar didesnė naujiena – kontraktas su „Bellator“.

Tai – antra stipriausia MMA organizacija pasaulyje, nusileidžianti tik UFC. „Kapitono Lietuvos“ pravardę turintis L. Urbonavičius per profesionalo karjerą yra iškovojęs 13 pergalių ir patyręs vos vieną nesėkmę.

Paskutinį kartą lietuvis kovėsi dar 2019 m. pabaigoje – vėliau dėl karantino buvo atšauktos net keturios suplanuotos kovos. Vis tik pastaruoju metu ledai pajudėjo – L. Urbonavičius buvo gavęs kelių stiprių organizacijų kontraktus, bet nusprendė „spausti maksimumą’“ ir galiausiai atsidūrė „Bellator“.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano kovų rezultatas skaitosi geras, jau nesu labai jaunas, o ir praleidau dvejus su puse metų savo piko. Todėl nenorėjau pasirašyti sutarties su stipria, bet žemesnio rango organizacija, vėl kovoti, kažką įrodinėti ir tikėtis kažkur pakliūti. Dabar sakėme, kad reikia išpešti maksimumą. Buvo atsiradęs šansas patekti į UFC organizuojamą „Dana White Contender Series“, vis laukėme atsakymo iki balandžio, bet paaiškėjo, kad jiems reikia kovotojų iki trisdešimties metų. Tada atsirado mintis pakliūti į „Bellator“ ir viskas pavyko“, – dabar džiaugėsi L. Urbonavičius.

REKLAMA

Su „Bellator“ lietuvis sudarė garantuotą keturių kovų sutartį.

„Sutartis tikrai stipri. Skaičių neminėsiu, bet jeigu būčiau gavęs pirmą UFC kontraktą, finansine prasme būčiau išlošęs mažiau. „Bellator“ yra stipri organizacija, turinti tvirtą užnugarį“, – atskleidė jis.

L. Urbonavičius viliasi, kad artimiausia kova turėtų įvykti jau rugsėjo pradžioje – rugsėjį arba spalį. Tam, kad išjudintų sąstingį ir prisimintų varžybų jaudulį kovotojas startavo Lietuvos Muay Thai čempionate ir tapo čempionu.

Vis tik visus tuos metus jis kantriai dirbo ir varžovai, žinantys L. Urbonavičių kaip itin stiprų imtynininką, gali būti nustebinti.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš visus tuos metus niekada nebuvau sustojęs, sportavau kasdien. Supratau, kad man dar žiauriai trūksta visko, nors ir atrodo, kad viskas klostosi sėkmingai. Aš labai vėlai atėjau į šį sportą ir neturiu tokios didelės bazės. Stengiausi tobulinti naujus įgūdžius, nes kovotojas nustoja progresuoti, kai pradeda tobulinti tik vieną įgūdį. Nenustojau kartoti senų įgūdžių ir pradėjau mokytis naujų – labai tobulinau smūginę techniką, daug laiko skyriau kikboksui. Stengiausi, kad per tuos pustrečių metų būčiau kuo labiau pasikeitęs.

Mano stiprioji pusė buvo imtynės. Pasaulinėse lygose reikia būti universaliam, žmonėms įdomiau matyti įspūdingus nokautus. Supratau, kad reikia stipriai tobulėti stovėsenoje. Ateis laikas, kai reikės nokautuoti varžovus. Ateina tas lygis, kur visi yra universalūs ir nepasitaupysi. Kai esi jaunas kovotojas, siekiantis pakliūti kažkur, gali sukovoti saugiau, neini va bank. Dabar man nebėra kur saugotis – išeisiu ir turėsiu atiduoti visą save“, – tv3.lt pasakojo L. Urbonavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netrukus lietuvis krausis lagaminus į Švediją – vyks į „Allstars“ salę Stokholme, kur lauks sparingai su UFC superžvaigždėmis – Alexanderiu Gustafssonu, Chamzatu Čimajevu, Darenu Tillu, Tomu Aspinalliu ir kitais. Grįžęs į Lietuvą jis tęs rimtą pasiruošimą ir lauks žinių dėl debiutinės kovos „Bellator“ organizacijoje.

Žengdamas į naują karjeros iššūkį jis nedėlioja grandiozinių planų, bet minčių apie čempiono diržą tikrai neatsisako.

„Per visus šiuos metus labai daug investavau į savo karjerą. Šiame sporte sukiesi iš savo resursų, praktiškai be rėmėjų. Investavau daug savo, šeimos laiko, pinigų ir tik dabar pradedu skinti tuos vaisius.

REKLAMA

Pirmiausia reikia laimėti kovas ir užsidirbti pinigų, kad atsipirktų tos investicijos. Kiekvienas kovotojas yra ambicingas ir tiki, kad yra stipriausias. Bet kokiu atveju – mano tikslas laimėti, tą padaryti gražiai, su laiku gauti šansą kovoti dėl diržo. Pasaulis nesugrius, jeigu ir netapsiu čempionu. Gyvenimas tęsis“, – šypteli jis.

Nors L. Urbonavičiui jau 34-eri, sunkiasvoriai įprastai būna ilgaamžiškesni. Pavyzdžiui UFC pussunkio svorio čempionu Gloveris Texeira tapo sulaukęs 42-ejų. Lietuvis tiki, kad jam dar liko geri šešeri metai, būnant aukščiausiame lygyje.

„Vėlai pradėjau karjerą, todėl mano kūnas nėra labai susidėvėjęs. Rimčiausia patirta trauma buvo nutrūkę kelio raiščiai. Viskas priklauso nuo susidėvėjimo, noro ir motyvacijos. Iki keturiasdešimties galima drąsiai varyti, o tada jau žiūrėti, kaip jausiesi. Jeigu būsi aukščiausiame lygyje, galima dar tęsti“, – svarstė jis.

REKLAMA

„Bellator“ kovotojų sąraše yra dar du lietuviai – Julius Anglickas ir Arūnas Andriuškevičius. Abu jie priklauso tai pačiai – pusiau sunkaus svorio (iki 93 kg) – kategorijai kaip ir L. Urbonavičius. Ši – viena nuožmiausių organizacijoje.

Čempiono diržas šiuo metu priklauso rusui Vadimui Nemkovui, dar visai neseniai titulinėje kovoje įveikusiam J. Anglicką.

Toliau – tokios žvaigždės ir legendos kaip Corey Andersonas, Philas Davisas, Ryanas Baderis, Anthony Johnsonas, Lyoto Machida, Yoelis Romero ir kiti.

„Įspūdinga kategorija. Yra ne tik gyvų legendų, bet ir vienų pajėgiausių kovotojų pasaulyje, kurie galėtų varžytis ir UFC. Nenorėčiau kovoti su tautiečiais, bet darbas yra darbas“, – sako „Kapitonas Lietuva“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis etapas galiausiai nuramino ir patį L. Urbonavičių, pastaraisiais metais neradusį ramybės dėl vis atšaukiamų kovų.

„Viskas, nebėra sąmyšio – savo vidinę būseną apibūdino jis. – Kai nekovojau ilgą laiką buvo toks sąmyšis, panika – kaip, kodėl, tokių abejonių kildavo. Juk tiek metų kovojau, o vis nepavyko užsikabinti. Turėjau viltį, kad viskas pavyks žymiai greičiau. Dabar MMA konkurencija yra milžiniška, ypač dabar, kai turnyrų buvo mažiau, o kovotojų labai daug. Nemėgstu, kai nėra aiškumo, nėra sudėliota viskas.

Atrodė, kad visi aplinkui gauna kovas, o aš, turėdamas geresnį rezultatą už juos – ne. Dabar, kai pagaliau turime sutartį, viskas susidėliojo – esu ramus, turiu tikslus, žinau, ką darysiu ir kelias tęsiasi toliau. Jau esu pasiilgęs rutinos, kai po kiekvienos treniruotės jautiesi vis geresnis. Žmogui reikia tikslo, nes be jo gyvenimas būna apie nieką. O kai yra tikslas, yra ir motyvacija judėti, gyventi“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų