• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujų meno erdvių ieškanti „Stasio Juškaus galerija“ vilniečius kviečia pažiūrėti vieno iš garsiausių šiuolaikinių Lietuvos „poparto“ meistrų Vitalio Čepkausko personalinę parodą Lietuvos Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

REKLAMA
REKLAMA

Įspūdinga foto asambliažinių portretų paroda, pavadinta „...sielos veidrodžiai“, visą mėnesį bus eksponuojama teatro antro aukšto foje. Teatrališki meno kūriniai, ne per seniausiai sužavėję Paryžiaus publiką, turėtų sudominti ir šiuolaikinio lietuviško meno mylėtojus.

REKLAMA

„Gyvenimas – tai teatras. Mes vaikščiojame apsirengę uniformas, apsikarstę ženkliukais, ordinais ir medaliais, slėpdami savo tikrąją tapatybę, kurią išduoti gali tik akys“, – taip šią savo kolekciją apibūdina Vitalis. Anot jo, parodos portretuose užfiksuotos ne konkrečios asmenybės, o personažai, įkūnijantys tam tikras vertybes, tad gali būti, kad kas nors juose galbūt atpažins ir save. „Nenoriu būti kritiškas ar ironiškas, tiesiog kviečiu žmones pažvelgti į mano darbus ir pajusti personažo, žiūrinčio į juos, žvilgsnį“, – sako Vitalis.

REKLAMA
REKLAMA

Kolekciją „...sielos veidrodžiai“ sudaro 17 portretų, kuriuose vietoje žmonių įamžintos menininko sukurtos skulptūros, aprengtos įvairiais rūbais. Kritikų teigimu, kiekviena V. Čepkausko skulptūra tarsi atskiras žmogus su charakterio savybėmis, turintis savitą stilių.

Lyriškai ar įžūliai žiūrintys mediniai, plastikiniai ar iš įvairiausių fragmentų suformuoti veidai, perteikiantys įvairias nuotaikas – ironišką, kičinę, sentimentalią ar abejingą, yra tarsi daugiau ar mažiau pažįstamų žmonių tipažai. Net ir čia menininkas išlieka kompleksiškas: jis orientuojasi į spalvas, rūbo detales ar tikrus papuošalus, kurie, pritvirtinti prie fotografijų, paslaptingai žėri.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak šios parodos kuratoriaus Donato Juškaus, įkelti pop meną į klasikinę aplinką yra drąsus, tačiau kartu ir originalus būdas siekti įvairių meno šakų sintezės. „Nuolat ieškome būdų, kaip pristatyti visuomenei ne tik modernizmo klasiką, bet ir jaunesnius, progresyviai mąstančius menininkus, kurių darbams gali netikti įprastos galerijos sienos“, – teigia D. Juškus. Jo manymu, Vitalio kūriniai yra tarsi gyvi, jie prisitaiko prie operos ir baleto teatro interjero ir, atrodo, užpildo teatrą savo dvasia. 

REKLAMA

Šiuo metu Vilniuje gyvenantis ir kuriantis Vitalis yra baigęs Kauno Stepo Žuko dailės technikumą, po to privačiai studijavo menus Vokietijoje ir Prancūzijoje. Jis apibūdinamas kaip universalus šiuolaikinis menininkas –  skulptorius, asambliažų ir koliažų meistras, dailininkas ir tapytojas. Iš viso Vitalis yra surengęs 20 personalinių parodų, pusę iš jų – Prancūzijoje, taip pat jo darbai yra eksponuoti grupinėse parodose Vokietijoje, Danijoje, Italijoje, Nyderlanduose, JAV ir daugelyje kitų valstybių. Taip pat Vitalis žinomas kaip Vilniuje veikiančių mados namų „Trinitė“ dailininkas ir dizaineris.

Šešioliktus veiklos metus skaičiuojanti „Stasio Juškaus galerija“ yra pirmoji privati profesionalaus meno galerija Vilniuje. Iki 2007-ųjų galerija yra surengusi daugiau kaip 160 autorinių ir grupinių teminių parodų Lietuvoje bei užsienio šalyse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų