Miunchene (Vokietija) vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate sėkmingai startavo Lietuvos sprinteris Gediminas Truskauskas.

Pirmajame atrankos etape lietuvis pateko į antrąjį bėgimą. 200 m distanciją jis įveikė per 20.67 sek., atbėgo trečias ir pelnė tiesioginį kelialapį į pusfinalį. G.Truskauską aplenkė du varžovai, kurie abu pasiekė savo sezono rekordus – bėgimą laimėjo Italijos atstovas Eseosa Fostine Desalu (20.46), o antras finišavo šveicaras Williamas Reaisas (20.66).

Vėliau paaiškėjo, kad iš šio bėgimo į pusfinalį pateko ir suomis Samuelis Purola (20.77). Jis buvo vienas iš 3 laimingųjų, patekusių į pusfinalį pagal geriausius rezultatus.

G.Truskauskas daug laiko poilsiui neturės. Jau šį vakarą – nuo 21.11 val. Lietuvos laiku – lietuvis bėgs antrajame pusfinalyje.

Geriausias G.Truskausko sezono rezultatas yra 20.56 sek. Greičiausiai per karjerą jis bėgo pernai Austrijoje, kai pagerino Lietuvos rekordą – 20.48 sek.

24-erių lietuvis Europos čempionate debiutavo 2018 m. Tada jis finišavo per 21.11 sek. ir į pusfinalį nepateko.