Miunchene (Vokietija) pirmadienį prasidėjo Europos lengvosios atletikos čempionatas. Šį kartą organizatoriai nusprendė tą pačią dieną rengti tiek moterų, tiek vyrų maratono bėgimus. Stajeriai medalius išsidalino jau pirmąją čempionato dieną. Vyrų maratoną įspūdingu stiliumi laimėjo Ričardas Ringeris.

Paskutiniuose metruose atrodė, kad pergalė yra Izraeliui atstovaujančio etiopo Marhu Teferi „kišenėje“, bet audringai sirgalių palaikomas vokietis rado jėgų finišui, paskutinius metrus nubėgo tarsi sprinteris ir išplėšė fantastišką pergalę.

R. Ringeris finišavo per 2 val. 10 min. 21 sek. ir vos 2 sek. aplenkė M.Teferi. Trečias buvo dar vienas Izraelio atstovas Gashau Ayale, atsilikęs 8 sek.

33-ejų R. Ringeris pernai olimpiniame maratone finišavo 26-as. Anksčiau jis bėgdavo trumpesnius nuotolius. 2016 m. jis laimėjo Europos čempionato bronzą 5000 m bėgime, o 2017 m. – Europos uždarų patalpų čempionato bronzą 3000 m distancijoje.

Ignas Brasevičius maratoną baigė per 2 val. 25 min. 25 sek. ir buvo klasifikuotas 57-as. Remigijus Kančys finišo nepasiekė. R. Kančys Europos reitinge yra 204-as. Jo geriausias sezono rezultatas siekia 2 val. 17 min. 17 sek., o asmeninis rekordas – 2 val. 12 min. 50 sek.

R. Kančys yra antras greičiausias bėgikas Lietuvos maratono istorijoje. Jam tik 15 sek. trūksta iki 1997 m. Česlovo Kundroto pasiekto Lietuvos rekordo (2:12:35).

I. Brasevičius į reitingą nepatenka. Jo sezono rekordas yra 2 val. 18 min. 42 sek., o karjeros rekordas – 2 val. 15 min. 4 sek. I. Brasevičius yra 5-as greičiausias bėgikas Lietuvos maratono istorijoje.

2018 m. Europos čempionate R. Kančys buvo 26-as (2:18:59), o I. Brasevičius – 40-as (2:20:20).

Moterų maratoną laimėjo lenkė Aleksandra Lisowska, nubėgusi 42,195 km per 2 val. 28 min. 36 sek. Ji ilgai laikėsi lyderių grupėje, o lemiamą spurtą atliko maždaug ties 40 km atžyma. Tada ji susikrovė apie 10 sek. pranašumą prieš tris artimiausias persekiotojas ir panašią persvarą išlaikė iki finišo.

31-erių lenkė iki šiol neturėjo skambių pergalių. Štai pernai Tokijo olimpiadoje ji tebuvo 35-a ir tada bėgo 7 min. lėčiau. Sidabrą laimėjo kroatė Matea Parlov Koštro (2:28:42), radusi jėgų paskutinių metrų spurtui. Bronzą iškovojo olandė Nienke Brinkmann (2:28:52). Ji žingsniu aplenkė tokį patį laiką užfiksavusią, bet ketvirtoje vietoje likusią vokietę Miriam Dattkę (2:28:52).

Tarp 63 moterų maratono dalyvių buvo ir Loreta Kančytė. Ji finišą pasiekė per 2 val. 41 min. 15 sek. ir užėmė 38-ą vietą. Finišavo 52 stajerės. Lietuvės karjeros rekordas yra 2 val. 30 min. 48 sek., o Europos reitinge ji rikiuojasi 77-a. L. Kančytei tai – debiutas Europos čempionate. Ji yra 5-a greičiausia Lietuvos maratono bėgikė per istoriją. Šalies rekordas nuo 2005 m. priklauso Živilei Balčiūnaitei (2:25:15).