20
Prancūzija – Australija (nuotr. SCANPIX)

Solidūs čempionai: šaltą dušą gavę prancūzai Australijai smogė su kaupu

Giroud pasivijo visų laikų rezultatyviausią Prancūzijos legendą Thiery Henry

Užtikrintą pergalę FIFA Pasaulio taurėje pasiekė Prancūzijos rinktinė. Titulą ginantys Didier Deschampso auklėtiniai pirmosiose D grupės rungtynėse 4:1 (2:1) įveikė Australijos futbolininkus.

20

Šiose rungtynėse 36-erių veteranas Olivier Giroud pelnė du įvarčius susilygino su legendiniu Thiery Henry.

Tai yra pirmasis kartas nuo 2006 m., kai titulą ginanti komanda pasaulio čempionate startuoja pergalingai.

Prancūzija į vartų stačiakampį pataikė 6 kartus, o Australija – vos vieną. Iškalbinga ir dar viena statistikos eilutė – titulą ginantys prancūzai blokavo net 10 varžovų smūgių, o australai nė karto.

Prancūzija prie kampinio gairelės svečiavosi net 8 kartus, tuo metu Australija kampinį kėlė vos sykį.

Tiesa, mačo pradžia prancūzams nieko gero nežadėjo. 9 min. po ilgo Mathew Leckie perdavimo į priekį nuskuodęs Craigas Goodwinas puikiu smūgiu Okeanijos atstovus išvedė į priekį

Australai netrukus galėjo pasinaudoti situacija ir sutrikusiems prancūzams įmušti antrąjį įvartį, tačiau Mitchello Duke'o smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto.

Atkutę pasaulio čempionai rezultatą išlygino 27 min., kuomet pasižymėjo Adrienas Rabiotas.

32 min. po dar vienos grubios Australijos klaidos Prancūzijos rinktinę į priekį išvedė veteranas O. Giroud.

Antrojo kėlinio pabaigoje australai turėjo progą išlyginti rezultatą, tačiau jų smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą.

Antrajame kėlinyje Prancūzijos dominavimas tapo visiškai akivaizdus, o tai vainikavo 68 min. ir 71 min. atitinkamai įmušti Kyliano Mbappe ir O. Giroud įvarčiai.

O. Giroud tai buvo 51-asis įvartis atstovaujant Prancūzijos rinktinei. Jis susilygino su visų laikų rezultatyviausiu šalies rinktinės futbolininku T. Henry.

D grupėje taip pat žaidžia Danija ir Tunisas.