REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos lyderis Ramūnas Karbauskis patikino, kad po šios savaitės G.Palucko pareiškimo apie neveiksnią koaliciją, jis buvo susitikęs su socialdemokratų frakcija. Kuri, anot jo, turi visai kitą nuomonę dėl koalicijos likimo. Socialdemokratė Irena Šiaulienė tikina, kad koalicija veiksni, o keli klausimai jos neskaldo.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos lyderis Ramūnas Karbauskis patikino, kad po šios savaitės G.Palucko pareiškimo apie neveiksnią koaliciją, jis buvo susitikęs su socialdemokratų frakcija. Kuri, anot jo, turi visai kitą nuomonę dėl koalicijos likimo. Socialdemokratė Irena Šiaulienė tikina, kad koalicija veiksni, o keli klausimai jos neskaldo.

REKLAMA

Ji taip pat primena, kad klausimo, ar privalu klausyti partijos pirmininko, net nėra keliamas.

R.Karbauskis savo idėjų nekiša

I.Šiaulienė patvirtino, kad tą dieną, kai partijos pirmininkas G.Paluckas uždavė klausimą dėl koalicijos likimo, frakcija buvo susitikusi su R.Karbauskiu. Ji atskleidė, kad valstiečių pirmininkas kitos koalicijos nemato.

„R.Karbauskis mums nieko nesiūlė, nėra kišamasi į mūsų frakcijos reikalus. Jokių pasiūlymų nebuvo teikta. Jie pasakė, kaip jie mato visą darbą bendrą po pavasario sesijos ir po Miškų įstatymo priėmimo. Nežiūrint net to, kad buvo ieškota balsų opozicijoje. Ir buvo kalbėta ir apie tai, kaip į tai reagavo mūsų partijos pirmininkas. R.Karbauskis pabrėžė ir akcentavo, kad kitos koalicijos jie nemato“, - tv3.lt naujienų portalui pasakoja I.Šiaulienė.

REKLAMA
REKLAMA

Socialdemokratė tikina, kad nuo naujojo Seimo darbo pradžios, koalicijos partneriai išmoko dirbti kartu. Anot pašnekovės, jie nusprendė ir ateityje nevengti aštrių momentų, reformas aptariant dar giliau.

REKLAMA

„Taip atsiras bendri darbo įgūdžiai ir viešojoje erdvėje koalicija atrodys visiškai kitaip“, - tikina I.Šiaulienė.

G.Palucko klausyti nereikia?

Kaip vienas iš didžiausių priekaištų socialdemokratų lyderiui G.Paluckui buvo faktas, kad jis nėra Seimo narys. Anot kritikų, taip partijos pirmininkas nesuvaldys frakcijos Seime.

Tačiau I.Šiaulienė tikina, kad frakcijai nėra būtina klausyti partijos pirmininko. Sprendimus ji gali priimti pati.

„Mes tokio klausimo, ar mes klausome partijos pirmininko G.Palucko net neformuluojame. Nes frakcija yra pagrindinė partijos pasireiškimo forma ir galimybė parlamentinėje sistemoje. Ir partijos pirmininkas dalyvauja frakcijos posėdžiuose, yra visų sprendimų kontekste. Jis pareiškia savo asmeninę nuomonę. Frakcija tą nuomonę žino. Galų gale, partija yra pakankamai struktūrizuota, turime savo statutą partijos ir savo sprendimų priėmimo mechanizmus. Bet klausimas, kas kieno turi klausyti, nėra formuluojamas“, - tikina I.Šiaulienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ar tikrai koalicija byra?

Socialdemokratė I.Šiaulienė tikisi, kad pavasario sesijoje išmoktos pamokos leis tobulėti ne tik socialdemokratams, bet ir koalicijos partneriams valstiečiams.

„Atrodo kaip atrodo, yra kaip yra. Man atrodo, kad ir mūsų koalicijos partneriai, kiek jie besidžiaugtų savo sėkme, išvadas turi padaryti ir jie. Regis, kad mes labai nuoširdžiai pasikalbėjome. Manau, kad pamokos gautos, po miškų įstatymo priėmimo, bus aptartos ir jų frakcijoje. Ši sesija patobulins mūsų koalicijos partnerius“, - pasakoja Seimo narė.

Išeiti iš koalicijos galima visada

Socialdemokratų partijos pirmininkui G.Paluckui pradėjus kalbėti apie galimybę trauktis iš koalicijos, socialdemokratų frakcija tylėjo ir į diskusijas nesikišo. I.Šiaulienė tikina, kad pasitraukti iš valdančiųjų nėra sunku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Trauktis tai nėra problema. Kada mes ėjome į koaliciją, mes nebuvome pirmieji koalicijos partneriai. Juk valstiečiai pradėjo derėtis su konservatoriais. Ir mes tada sprendėme klausimą, ar likti opozicijoje, ar eiti į koaliciją. Paprastai eiti į opoziciją nėra sudėtinga. Žymiai sudėtingiau yra dirbti koalicijoje su partneriais, tai mūsų pasirinkimas buvo toks, kad galėtume užtikrinti pradėtų darbų tęstinumą. Išeiti visada galima“, - tv3.lt naujienų portalui sako I.Šiaulienė.

„Išėjimo iš koalicijos scenarijus visada yra stalčiuje. Jis realus. Kiekvienam koalicijos partneriui toks planas yra. Tačiau tai yra jau kraštutinis veiksmas. Ir jeigu mes pajudėtumėme, įsivaizduokite visą vyriausybės, seimo performavimą. Tai atitraukia nuo esminių darbų dėmesį. Nemanau, kad iš to kas nors turėtų didelės naudos“, - tikina socialdemokratė.

REKLAMA

Jos nuomone, miškų įstatymo pakeitimas ir išsiskyrusios koalicijos partnerių nuomonės dar tikrai nėra pleištas koalicijai. I.Šiaulienė tikina, kad bus dar daug rimtesnių klausimų.

Nuspręs rudenį

Socialdemokratų prezidiumas ketvirtadienį paprašė visų 60-ies partijos skyrių apsvarstyti valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga perspektyvas.

Skyriai savo nuomones turės pateikti iki rugsėjo 20 dienos, pranešė partija.

Socialdemokratai taip pat nusprendė kreiptis į partijos tarybą, kad ši įvertintų koalicinės sutarties rezultatus ir atsižvelgdama į skyrių nuomonę nuspręstų, ar koalicija su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi perspektyvą.

REKLAMA

Toks nutarimas prezidiumo posėdyje Vilniuje priimtas bendru sutarimu.

„Mes esame demokratiška partija, visų balsas turi būti išklausytas. Ne elitas nuspręs, ar mes liksime Vyriausybėje, (...) tai padarys mūsų partijos skyriai kartu su demokratiškai suformuota mūsų partijos taryba“, - žurnalistams po posėdžio sakė Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas.

Socialdemokratų prezidiumui priklauso apie 50 partijos vadovybės narių, tarybai - penkiskart daugiau.

G.Paluckas teigė, kad už pasitraukimą iš koalicijos aiškiau pasisako partiečiai, nesusiję su darbu Seime.

„Tie, kas nėra tiesiogiai susiję su Seimo veikla, tiesiai šviesiai sako, kad mūsų prioritetų įgyvendinimas šioje koalicijoje stringa. (...) Tuo tarpu mūsų frakcijos nariai yra nuosaikesni, jie dažniau dalyvauja koalicijos posėdžiuose, pasitarimuose“, - sakė politikas.

Jis tikino, kad partija toliau sieks savo politinių nuostatų įgyvendinimo, o ne postų: „Mus veltui kaltina valdžios partijos statuso laikymusi“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų