REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po socialdemokratui Česlovui Juršėnui nesėkmingų Seimo vicepirmininko rinkimų, socialdemokratai kandidatūrą į šį postą derins tiek su valdančiaisiais, tiek su opozicija.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausiai rinksis frakcija ir spręs, ką daryti. Aišku, derinsime kandidatūrą ir su valdančiaisiais, ir su opozicija“, - pirmadienį BNS sakė socialdemokratų frakcijos seniūnas Zigmantas Balčytis.

REKLAMA

25 vietas parlamente turinti socialdemokratų frakcija - didžiausia opozicinė ir antra pagal dydį Seime.

Seimas pirmajame posėdyje naktį iš pirmadienio į antradienį balsavo dėl Č. Juršėno, buvusio Seimų pirmininko ir vicepirmininko, kandidatūros į Seimo pirmininko pavaduotojo postą, tačiau jo neišrinko. Opoziciniais pasiskelbusių socialdemokratų deleguotas Č. Juršėnas neįveikė barjero - už jį balsavo 55 parlamentarai, prieš buvo 60.

REKLAMA
REKLAMA

Valdančiųjų deleguotus kandidatus į Seimo vicepirmininkus parlamentas patvirtino be kliūčių - jais išrinkti konservatorius Česlovas Stankevičius, Liberalų sąjūdžio atstovas Algis Kašėtą, liberalcentristas Raimondas Šukys.

Už A. Kašėtą slaptai balsavo 96, prieš - 19 parlamentarų, už Č. Stankevičių - 94, jo kandidatūrai nepritarė 21 Seimo narys, už R. Šukį balsus atidavė 104 Seimo nariai, prieš buvo 11.

Pagal Seimo statutą, Seimo pirmininkas turi ne daugiau kaip šešis pavaduotojus.

Socialdemokratai su kitomis opozicinėmis frakcijomis ketina tartis ir dėl galimybės skelbti opozicijos lyderį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pagal Statutą, opozicijos lyderiu tampa opozicinės frakcijos ar jų koalicijos vadovas, jei tokiai frakcijai ar koalicijai priklauso daugiau kaip pusė parlamentarų, esančių mažumoje.

Naktį iš pirmadienio į antradienį Darbo partijos frakcijos lyderis Viktoras Uspaskichas paskelbė frakciją dirbsiant „konstruktyvioje opozicijoje“.

„Darbiečiai“ ir socialdemokratai turi daugiau kaip pusę Seimo mažumai priklausančių parlamentarų, tad, jei susitartų, galėtų savo atstovą skelbti opozicijos lyderiu. Opozicijos lyderis naudojasi Statute numatytomis papildomomis opozicijos lyderio teisėmis, kurios daugeliu atveju prilygsta Seimo pirmininko pavaduotojo.

REKLAMA

Laikinai premjero pareigas einantis socialdemokratas Gediminas Kirkilas pirmadienį žurnalistams sakė būtinai sieksiąs opozicijos lyderio posto.

Socialdemokratai turi 25, Darbo partija - 10 vietų Seime.

Mažumoje likusi frakcija „Tvarka ir teisingumas“ turi 15 vietų, mišri Seimo narių grupė - 7 atstovus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų