REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo laikinoji komisija, tirianti „Snoro“ bankroto aplinkybes, kitą savaitę į posėdį ketina kviesti premjerą Andrių Kubilių, finansų ministrę Ingridą Šimonytę ir buvusį premjerą Gediminą Kirkilą.

REKLAMA
REKLAMA

Po dviejų savaičių komisija dar kartą ketina pasikviesti komisijoje anksčiau jau apsilankiusį Lietuvos banko valdybos pirmininką Vitą Vasiliauską. Tai po trečiadienį vykusio komisijos posėdžio žurnalistams sakė laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas Valentinas Mazuronis.

REKLAMA

Trečiadienį informaciją komisijai pateikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Darius Stankevičius.

„Mes pasikeitėme nuomonėmis, bandėme atrasti tą takoskyrą tarp ikiteisminio tyrimo ir jo paslapties, kurią gina ir turi ginti prokuroras, ir tarp komisijos pareigos atsakyti į klausimus, kuriuos suformulavo Seimas“, – žurnalistams sakė V. Mazuronis.

Pasak jo, ne visur nuomonės sutapo.

„Mums atrodė, kad komisija galėtų arba turėtų gauti daugiau informacijos, prokurorui atrodė, kad teikimas daugiau informacijos jau gali pakenkti ikiteisminiam tyrimui. Įstatymai šiandien yra prokurorų pusėje ir tik jie gali apibrėžti, kurios medžiagos atskleidimas gali būti laikomas kaip kenkimas ikiteisminiam tyrimui, o kuris ne. Sutarėme, kad ateityje iškilusius klausimus bandysime spręsti ir ieškoti to aiškumo, kad nepakenktume ikiteisminiam tyrimui ir kad galėtume sėkmingai baigti komisijos darbą, tai yra, atsakyti į komisijai iškeltus klausimus“, – teigė komisijos pirmininkas „tvarkietis“ V. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį komisija taip pat apklausė advokatą Gediminą Sagatį ir Seimo narių kreipimąsi į Konstitucinį Teismą dėl „Snoro“ inicijavusį Seimo narį Vytenį Povilą Andriukaitį.

Parlamentaras ir komisijai, ir žurnalistams sakė, kad yra paėmęs paskolą iš „Snoro“, tačiau tikino nepažeidęs viešųjų ir privačių interesų. V. P. Andriukaitis sakė turįs tai patvirtinančią Seimo Etikos ir procedūrų komisijos išvadą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų