Antradienį Pekino olimpinių žaidynių vyrų akrobatinio slidinėjimo rungtyje už finalo borto netikėtai liko rusas Maksimas Burovas.

Problemų su nusileidimais abu kartus turėjęs rusas surinko 113,28 balo ir užėmė tik 10-ą vietą. Į finalą pateko 6 sportininkai, o geriausiai pasirodė ukrainietis Oleksandras Okipniukas (125 balai). Tiesa, finale bus du kiti rusai – M.Burovo brolis Ilja (120,36) bei Stanislavas Nikitinas (119,47).

23-ejų M.Burovas buvo pagrindinis olimpiados favoritas. Rusas pasaulio čempionatą laimėjo tiek 2019 m., tiek 2021 m. Dominuoja jis ir pasaulio taurėje – šiame sezone laimėjo 4 etapus iš 6 bei lyderiauja bendroje įskaitoje.

Nepasisekė Rusijos olimpiniam komitetui (ROC) ir moterų snieglenčių sporto nuolydžio rungtyje. Didžiojo šuolio rungties pasaulio čempionė Anastasija Tatalina surinko 75,51 balo, finale užėmė 4-ą vietą ir išsiliejo ant teisėjų.

„Šiandien teisėjai mane „nuteisėjavo“ ir tiek. Paskutinio bandymo metu padariau triuką, kurio neatliko nė viena kita sportininkė. Tai buvo pats sudėtingiausias triukas ir vis tiek gavau tik 75 balus. Dabar su treneriais spręsime, ką daryti. Man toks įvertinimas yra nesuprantamas ir tokie dalykai neturėtų dėtis“, – nervinosi A.Tatalina.