REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ragina aukštąsias mokyklas pirmadienį paskelbti šių metų studentų priėmimo taisykles.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešė ministerija, švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė laišku kreipėsi į aukštąsias mokyklas. ŠMM tokį raštą parengė atsižvelgusi į ilgai vykusias aukštųjų mokyklų diskusijas dėl šių metų priėmimo taisyklių ir priimtus susitarimus.

Aukštosios mokyklos delsia tvirtinti priėmimo taisykles, nes dar nepriimtas Aukštojo mokslo ir studijų įstatymas, kuriame numatoma įvesti studentų krepšelius bei kitos reformos.

REKLAMA

Priėmimo taisyklės paprastai būdavo skelbiamos sausio 15 dieną.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studijų prorektorius Alfonsas Daniūnas BNS patvirtino, kad taisyklės pirmadienį bus paskelbtos.

„Ketvirtadienį vyko rektorių konferencija, joje buvo nutarta, kad pirmadienį paskelbtumėme taisykles“, - sakė A.Daniūnas.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius vasario 25 dienos įsakymu brandos egzaminų pasirinkimo laiką pratęsė iki kovo 10 dienos, kad „nenukentėtų abiturientai ir nebūtų apvilti jų lūkesčiai“.

REKLAMA
REKLAMA

Sausio pradžioje Vyriausybė posėdyje pritarė studijų reformai - studijų krepšelio ir valstybės remiamų paskolų sistemos įvedimui. Krepšeliai būtų skiriami geriausiais rezultatais mokyklas baigusiems abiturientams - jiems už studijas mokėti nereikėtų.

Nepatekusieji į valstybės finansuojamas vietas galėtų rinktis mokamas studijas.

Žadama, kad iki 10 proc. geriausius rezultatus pasiekusių studentų, mokėjusių už mokslą, galėtų sumokėtus pinigus baigę universitetą atgauti arba būti atleisti nuo paskolos grąžinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aukštojo mokslo ir studijų įstatymo naują redakciją Seimas svarstys eilinėje pavasario sesijoje, kuri prasideda kovo 10 dieną.

Šiuo metu valstybės finansuojamose vietose studijuojantieji, kurie neturi akademinių skolų, o jų sesijų vidurkis ne mažesnis nei 8, už mokslą nemoka. Kiti valstybės finansuojamose vietose studijuojantys studentai gauna dalinį valstybės finansavimą ir moka 520 litų studijų įmoką. Likę studentai moka pilną studijų kainą, kuri skirtingoms studijų sritims ir skirtingose mokslo įstaigose nėra vienoda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų